Нобелівський лауреат їв котячий корм, щоб розповісти людям про ринкові хитрощі

Нобелівські лауреати з економіки Роберт Шиллер і Джордж Акерлоф випустили книгу "Phishing for Phools", в якій розповідають про те, як ринок використовує уразливість людей для вигоди

Автори стверджують, що якщо є можливість заробити на чиїхось слабкостях, то хтось це обов'язково зробить, передає depo.ua з посиланням на Meduza

У книзі згадується, що вчений їв різні види "класного" котячого корму, щоб з'ясувати, чи відрізняються вони один від одного. І з'ясував, що ні — у різних "смаків" корми однаковий смак.

Репортер The Washington Post Джефф Гуо поговорив з економістами про їх книзі. Зокрема, розмова торкнулася цього дивного експерименту (з контексту можна припустити, що мова йде про вологому кормі, а не сухому).

Гуо припустив, що випадок з маркуванням "класного" котячого корму є прикладом обману споживачів. Але Шиллер зазначив, що у виробників харчування знайдеться відмовка: "Якщо вони назвуть котячий корм "бефстроганов", і я спробую його і скажу, що його смак не має нічого спільного з бефстрогановим. і він взагалі жахливий, їм є що заперечити. Вони можуть сказати: "Ну, ваша кішка їсть це, вірно? Так в чому проблема?" Проблема в тому, що все це фальшивка!"

Журналіст наполегливо випитував у нобелівського лауреата, чи дійсно він їв котячий корм — йому не вірилося, що таке можливо. Шиллер спокійно відповів, що йому траплялася їжа в ресторанах, яка була гірше котячого корму. При цьому вчений зазначив, що він з'їдав не повну банку, а стільки, скільки вистачало для розуміння смаку корму.

Далі розмова Гуо з економістами зайшла про те, що цей обман корисний для людей. Журналіст припустив, що це не просто спосіб маніпулювати людьми, але і спосіб досягти щастя.

Шиллер підтвердив це припущення. За словами вченого, у людей є материнський чи батьківський інстинкт і не завжди вдається реалізувати на дітях — і цей інстинкт експлуатують торговці тваринами. І багато люди пишаються тим, як вони балують своїх вихованців.

Співавтор книги Джордж Акерлоф додав, що якщо ринкова хитрування приносить користь людині і не заподіює йому шкоди, то все в порядку: "Якщо через обману люди хворіють на рак легенів, тому що вони викурили занадто багато сигарет, або діти хворіють на діабет, або руйнуються фінансові ринки, або не працює політична система — ми цього не хочемо. А якщо Боб годує кота класним кормом і відчуває себе добре з-за цього, то окей, хай годує. Я не буду переживати через це".

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme