"Ґринджоли" про "Разом нас багато", новий гімн для революції та доцільність третього Майдану

Гурт "Ґринджоли", що створив гімн Помаранчевої революції та виступив на "Євробаченні", перемололо в політичних жорнах

"Ґринджоли" про "Разом нас багато", нови…

Лідер гурту "Ґринджоли" Роман Калин розповів depo.ua про те, чи жалкує він, що зірка "Ґринджол" світила так яскраво, але так коротко

"Фальсифікація? Ні Махінація? Ні! Митному союзу? Ні! Ні! Ні! Разом нас багато, нас не подолати" співав Роман Калин і Майдан співав разом з ним. Тисячі очей, тисячі голосів, тисячі піднятих вгору, червоних від холоду кулаків. "Нас не подолати" ревів натовп. Хлопці дали Майдану його пісню і Майдан віддячував їм щирим обожнюванням.

Через дев'ять років, під час нової української революції ця пісня не втратила актуальності, бо вимоги в активістів були такі ж самі. Але соліст "Ґринджол" стояв на Майдані мовчки…

"Ґринджоли" про "Разом нас багато", новий гімн для революції та доцільність третього Майдану - фото 1

Після виступу на "Євробаченні" "Ґринджоли" з екранів поступово зникли. Зрозуміло, що Янукович їх не любив і перекрив би їм повітря, але про гурт стало не чути ще за часів Ющенка. Не їздили з гастролями, не виступали на ток-шоу, не співали по радіо.

- Якщо членом гурту може бути одна людина (себто я), і гурт офіційно не оголошував про свій розпад, можемо вважати, що "Ґринджоли" живуть. Можемо констатувати уже факт "статус кво" - на виступи Ґринджоли не кличе ніхто, бо гурт завжди кликали тільки заради однієї пісні, а іншими ніхто ніколи не цікавився, - відповідає Роман Калин на питання, чи живі "Ґринджоли" та куди вони поділися.

Роман Калин як і раніше займається музикою, носить свої улюблені пайти та футболки із принтами. Заробляє на життя шоу-бізнесом: тепер він аранжувальник, композитор, звукорежисер, теле- та радіоведучий, співпрацює з продюсерською агенцією, яка виховує нових українських зірок – все в своєму рідному Івано-Франківську

"МИ ВИРІШИЛИ ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ НАРОДУ ЛЕГШЕ СПІВАЛОСЯ"

- Чи не пробували ви написати новий хіт, який став би гімном Революції гідності?

- Посміхається та мовчки кидає посилання на кліп "Лети наче птах"

 

"Ґринджоли" про "Разом нас багато", новий гімн для революції та доцільність третього Майдану - фото 2

- В чому причина шаленого успіху "Разом нас багато?".

- Класна пісня з простим мелодичним навантаженням,тому її співали з першого разу навіть ті, хто не мав слуху. Вона з'явилась вчасно, була відображенням тогочасних прагнень українців. Слова написали самі українці - це були гасла, які лунали на Майдані.

Ми навіть не зогляділись, як її зробили. Це було на другий день Помаранчевої революції, і ми вийшли разом зо всіма на мітинг у Івано-Франківську і просто співали свої старі пісні. А люди через кожних пару хвилин скандували: "Ні - брехні!", "Ющенко - так!" - так само, як і в Києві, так само, як і в інших містах. І наступного дня ми вирішили написати пісню з цими лозунгами, щоб народу легше співалося. І швиденько-швиденько, щоб вже після обіду вийти і зіграти на мітингу, щоб підтримати людей, записали пісню.

- Вам подобаються "Воины света"?

- Я вважаю, що "Воїни" це взагалі гімн революції Гідності. Це дуже символічно, що гімном української революції стала пісня з російським текстом, це якраз руйнує стереотип , що ми українці - фашисти і бандерівці, які за російську мову розпинають немовлят ...

- А чим на ваш погляд відрізняються та схожі пісні Помаранчевої та Революції гідності?

- По стилю вони різні, одна хіп-хоп , друга - рок. За змістом різні, в першій лунали гасла Майдану, а друга за змістом повна алегоричних образів... Їх об'єднує лише те, що їх полюбили люди, які виходили на обидва Майдани

- Те ж саме питання, але про революції

- Революції схожі тим, що обидві були революціями протесту. І першого разу українці вийшли на майдан, щоб продемонструвати свою гідність , вийшли проти відвертої брехні та фальшувань. Народ обурило те, що з нами ніхто не рахувався, влада вирішила, що їй все можна. Своїми діями українці тоді показали, що влада повинна служити народу, а не навпаки. Схожі ідеї покликали людей і на другий майдан. Ну а про несхожість що тут говорити, коли ми маємо тепер стільки крові...

"Ґринджоли" про "Разом нас багато", новий гімн для революції та доцільність третього Майдану - фото 3

- Ви підтримували Майдан – 2004. На другому Майдані також були, приїжджали в Київ?

- Був я на Майдані і цього разу, щоправда звичайним мітингувальником, на сцену не дуже намагався вийти, бо одного разу таки спробував, і це мені вдалося, але почув стільки негативу про себе, що більше бажання виходити на сцену не було. У людей стійка рефлексія "Ґринджоли-Ющенко-Козли". Оце й запам'яталося найбільше.

В ЛЮДЕЙ СТІЙКА РЕФЛЕКСІЯ: ГРИНДЖОЛИ-ЮЩЕНКО-КОЗЛИ

- Ви вважаєте, що тодішня влада використала "Ґринджол", шкодуєте про участь у Євробаченні, бо гурт почали асоціювати помаранчевою командою

- Так

- І ви розчаровані результатами Помаранчевої революції?

- Не так. Я не розчарований і вважаю, що Революцію Гідності творили якраз ті українці, які пройшли через Майдан-2004. Це є головний результат Майдану минулого, він виховав нове покоління людей, нову генерацію небайдужих українців, які не хочуть жити в державі з владою, яка не любить Україну і знищує її... Це покоління прагне нової України і воно цього досягне. Я вірю в це

- Якщо буде третій Майдан, підете?

- Стосовно третього Майдану я підтримую думку Блаженнішого Любомира Гузара, що нам потрібно всім гідно і багато працювати, кожному на своєму місці, чесно виконувати свої обов'язки, не красти, і тоді нам не потрібна буде ніяка революція. Гузар сказав: "Думаю, що всім треба працювати, а не балакати. Коли потрібно, то не треба мовчати, треба сказати відповідальним людям, що не так. Але ті, хто при владі, і ті, хто без влади, тобто громадянське суспільство, мають дуже щиро працювати. І кожна сторона може помилитись. Так, очікування людей можуть бути оправданими, але можуть бути і штучними, невиправданими. З іншого боку, коли влада обіцяє, а не виконує, то я не дивуюся, що народ протестує".

Я б не радо бачив те, що називають третім Майданом. Я б радше хотів бачити людей, що взялися до роботи на всіх рівнях. Зараз є нова система, хоча вона досить дивно звучить "децентралізація", але принцип дуже здоровий – передати місцевим людям відповідальність за їхнє життя. Цей принцип ще часто називають субсидіарністю. Але тут треба справді передати владу, зробити людей відповідальними. Щоб здійснювалося те, що має бути, щоб влада показала справжню політичну волю, справжнє практичне бажання. Коли всі візьмуться до роботи, то не потрібен буде третій Майдан

"Ґринджоли" про "Разом нас багато", новий гімн для революції та доцільність третього Майдану - фото 4

- Якби ви зараз зустріли Віктора Ющенка, щоб ви йому сказали?

- Слава Ісусу Христу, Віктору Андрійовичу

- А якби зустріли Януковича?

- Не зустріну, його не існує, це все вигадки пропагандистів

- Що ви маєте на увазі пане Роман?

- На рахунок Януковича це жарт. Ну, типу, Янукович - це політичний Дід Мороз, ніби він є, але насправді це все вигадки

- А про Ющенка?

- Ну Ющенко не Дід Мороз, він існує реально... Тому коли його зустріну привітаюся по-християнськи "Слава Ісусу Христу" ! А він мені у відповідь – "Слава навіки Богу Святому!"

- Іронізуєте...

- Та трохи таки іронізував. Є гріх

- А потім що б ви йому сказали?

- Якщо далі жартувати, то спитав де той мільйон , який нібито він дав "Ґринджолам" за пісню.. Чомусь люди вважали що саме мільйон.. То спитав би, де мої гроші?

- А серйозно можете сказати?

- Напевно ні.. Не можу.. Намагався подумати про це, але я не маю до нього запитань.. Чесно, нічого не можу придумати

БІЛЬШЕ НЕ ХОЧУ НА ВЕЛИКУ СЦЕНУ. ВТОМИВСЯ

- Чи виношуєте плани повернутися на велику сцену, гастролювати Україною, збирати стадіони?

- Ні, втомився

- Ви казали, що всі ваші пісні до та після "Разом нас багато" були ліричні, про любов. Про що зараз пишете?
Зараз не пишу собі нічого, не маю вільного часу. Написав виключно одну пісню, яку присвятив Євромайдану та майбутньому поколінню нашої багатостраждальної неньки України – "Лети наче птах". Саме так я відчував і відчуваю ці події.

"Ґринджоли" про "Разом нас багато", новий гімн для революції та доцільність третього Майдану - фото 5

- Зараз багато виконавців звернули увагу на народну музику, намагаються робити щось наближене до фолку. Чи є у вас задумки в цьому напрямі?

- Для себе я не пишу, а для інших виконавців роблю аранжування в яких використовую гуцульський фолк уже років сім. Маю улюблених скрипалів, цимбалістів, трубачів, сопілкарів, та інших цікавих музикантів.

- Також багато виконавців зараз присвячують пісні бійцям АТО, їздять із концертами на фронт, волонтерять. Ви чимось таким займаєтеся?

- На своїй студії я допоміг записати декілька пісень, які присвячені Небесній Сотні та подіям, які проходять в зоні АТО. Сам ці пісні я не виконую, я їх створюю. Безкоштовно, за такі речі я грошу не беру, і співають їх дійсно класні співаки та співачки, які своїм виконанням дуже класно доповнюють музичну складову цих пісень. Моя думка така - кожен має робити в цей час те , що він вміє робити добре. Якщо людина вміє тримати зброю і добре нею володіє - вона може зі зброєю в руках захищати державу. Є ще багато ідей , які треба реалізувати, зокрема є гарна стара партизанська пісня, яку я хочу записати, тільки не знаю хто ж її може виконати. Так от пісня написана в 1943 році, а слова в ній про сьогодення..

- Як вважаєте, як би склалася ваша доля, якби ви не написали "Разом нас багато"?

 - А моя доля мені дарована Богом, і іншої мені не треба. Я йому цілком довіряю, все що мав і все що буду мати - це все від нього.

 

СПРАВКА depo.ua

Гурт з'явився 1997, розвившись з регі-проекту "Нема Марлі", у якого була на той час пісня "Ґринджоли". Згодом назва пісні перетворилася у назву всього проекту. Слово "Ґринджоли" - гуцульське, означає маленькі дерев'яні санчата. В англійській мові "Ґринджоли" асоціюється з "green jolly" — дослівно "веселий та зелений".

До "Євробачення" об’їздили з концертами до 15 країн Європи. Після нашого результату на "Євробаченні" концерти в Україні для нас зникли взагалі, за думкою Романа Калина це плоди Помаранчевої революції.

У 2005 році на "Євробаченні" гурт посів 19-те місце з аудіоадаптованим варіантом пісні "Разом нас багато"

У тому ж році лейбл "Ukrainian records" видає дебютний альбом групи під назвою "Хай буде так". Альбом складається з 16 композицій. У Росії альбом випустила російська компанія "M2BA/Music World". В російському варіанті група представлена як GreenJolly.

У 2005-2006 роках "Ґринджоли" здійснили тур по Україні, а також дали концерт у Ватикані. Зараз гурт здійснює свою концертну і творчу діяльність переважно в рідному Івано-Франківську

Роман Калин одружений, має дорослу доньку. Дружина Тетяна – хімік, викладає у Національному технічному університеті нафти і газу.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme