Як пережити великий сніг

В середині січня в Україні традиційно неочікувано настала зима. Із снігом та завірюхою, корками, обмороженими вухами і щиколотками

Як пережити великий сніг…

Пішохідні доріжки вкрито снігом і кригою і пасажири маршруток штурмують кучугури, як Ющенко Говерлу.

Діти не ідуть до школи, автолюбителі кидають автівки обабіч доріг.

Всі сильно мерзнуть. Пісенька let it snow починає здаватися знущальницькою.

Ані адептам церкви зубожіння, ані свідкам другого пришестя Януковича навіть і не снився такий ажіотаж.

Ніби і живемо в країні, де така зима – кожного року, а все одно від початку справжніх холодів в соцмережах скиглять, що все замело, холод собачий і нікуди вчасно не дістанешся. А ходять чутки, що скоро ще сильніше замете. То як пережити зиму?

СТАВТЕ МАШИНУ ПО ФЕНШУЮ

Учасники дорожнього руху здавна діляться на два антагоністичних табори – пішаків та автомобілістів. Під час снігових заметів перші особливо сильно ненавидять других – за те, що ті паркуються на розчищених від снігу доріжках, створюють корки і займають багато місця.

І за те, що їм сухо, тепло і комфортно, поки всі інші пнуться пішки, щоб потім ще мерзнути на зупинках, очікуючи маршрутку, тролейбус і трамвай.

Другі ненавидять Київавтодор, комунальників, водіїв на літній гумі, фури, громадський транспорт і пішоходів, які наполягають, що в таку погоду треба залишати автомобілі вдома, щоб не перевантажувати дороги.

Об'єднує, але не єднає їх те, що до пункту призначення доводиться діставатися довго, нудно і марудно.

Що робити?

З пішоходами все просто, хоч і не цікаво – виходити з дому раніше, щоб не запізнюватися, стоячи у корках, і вдягати якомога зручне взуття.

З автомобілістами-оленями, що запаркували всі проходи, боротися марно – все одно викликаний вами патруль поліції їхатиме тими самими дорогами кілька годин, і потім чекатиме на водія разом із вами. Якщо він до цього часу вже сам не вшиється, чи вас не госпіталізують з обмороженням пальців ніг і нервовим зривом від "неотмщенного зла".

До речі, про обморожування: коли ви довго чекали на зупинці, і пальці рук та ніг вже болять від холоду, після того, як ви дістанетеся теплого приміщення, не рекомендується одразу сувати їх під гарячу воду. Краще порухатися і обережно розтерти замерзлі ділянки сухими руками.

Автомобілістам радити завчасно пройти ТО, замінити оливу, фільтри, гальмівні колодки, зношені гумки та перевзутися вже не своєчасно (а не виїжджати при складних погодних умовах – марно). Хоча ніколи не пізно закинути до багажника лопату, трос і каністру бензину.

Акумулятор, що переночував на морозі, може врятувати гаряча ванна: занесіть його додому і покладіть на 10 хвилин в гарячу воду так, щоб вона покривала прилад на 2/3.

Якщо ви застрягли в сніговому заметі, можна насипати коло шин трохи наповнювача для котячого туалету - це покращить зчеплення з дорогою і допоможе виїхати з пухкого снігу. Якщо замерзли намертво, наразі є спеціальні сервіси і волонтерські організації, які витягують машини. Погугліть завчасно і занотуйте собі кілька номерів.

Власникам теплих гаражів і автомобілів з інжекторним двигуном експерти рекомендують перед виїздом на сильний мороз наповнити бензобак до відмови. Чим більше в баку повітря, тим більше міститься в ньому водяної пари. В результаті відбувається їх кристалізація, і мікрокристали осідають в паливі, накопичуються на дні, а потім "гублять" бензонасос і паливну систему.

Якщо автомобіль залишається просто неба, краще, щоб лобове скло було повернуте на схід. Лайфхак у тому, що зранку сонце допоможе розчистити примерзлий сніг. А щоб автомобільні двірники не прилипали до скла через перепади температури, одягніть на них старі шкарпетки.

Але:

Шановні водії, час стояння у корках не обов'язково витрачати на прокльони в бік учасників дорожнього руху, клімату і влади, яка їздить кортежами з мигалками. Зате у вас є час прослухати аудіокнигу, в тому числі – іноземною мовою, спланувати наступний день, спокійно подумати наодинці. Останнє в наші часи взагалі – розкіш.

Шановні пішоходи, ви заздрите тим, хто має машину? Згадайте, що їм доводиться розкопувати її від снігу, прогрівати, довго заводити на морозі, постійно щось міняти і заправлятися, а ви вийшли з маршрутки (або взагалі з метро чи швидкісного трамваю доїхавши без корків і пішли по своїх справах. То може не все у вас так погано?

І ще: зараз модно проклинати фури і вантажівки, які створюють корки. Ну ок, їх не буде. А де ви тоді візьмете харчі, побутову хімію і що взагалі купуватимете кожні вихідні в ТРЦ , які ви так любите?

ХОЛИ ЗЕМЛЯ УХОДИТЬ З-ПІД НІГ

Колись українські міські панночки ходили на підборах навіть на базар за картоплею. Звісно, ніяка зима не впливала на їхнє прагнення всюди бути при параді. Особливим попитом користувалися підбори типу цвяха – вони впивалися в кригу наче альпіністські кішки. Щоправда, можна було зламати гомілку, але то таке

Зимові травми особливо актуальні для України. Орієнтуючись по торішнім повідомленнями ДСНС, можна говорити про сотні постраждалих в перший день ожеледиці.

Що робити:

Купити спеціальні "кішки", що надягаються на будь яке взуття. Ходити в них не так зручно, але точно не слизько. Можна наліпити на підошву пластир з тканини, хоча тримається він погано, особливо коли поверхня підошви нерівна.

Вкручувати шурупи у взуття не радимо – ми проти жорсткого поводження із взуттям.

Трекінгові палки зменшать ваші шанси приземлитися на п'яту точку.

Але:

Обережне, зосереджене ходіння по слизькому, штурм кучугурів та снігових заметів – чудове тренування для м'язів ніг. Ви ж давно хотіли зайнятися спортом?

ЯК ВДЯГАТИСЯ, КОЛИ НА ВУЛИЦІ БАГАТО СНІГУ

Ті ж самі українські міські панни фанатично слідували моді, в якій були короткі "підстрелені" куртки, шубки і дублянки. Мабуть той, хто вигадав ці жупанчики не бачив справжньої зими або думав, що в сім-вісім років в жінок випадають не тільки молочні зуби, а й нирки і замість них виростають кістяні, яким холод не страшний. Чоловікам в той час покладалося ходити також в коротких жупанчиках, ще й розхристаними, але чоловіки клали на моду і вдягалися як їм хочеться.

В наші чудові нинішні часи в моді пуховики: довгі, широкі, легкі і доволі дешеві. З ними жодний сніг не страшний, особливо коли одяг має водовідштовхувальний шар. Не ігноруйте снуди і великі шарфи – вони дійсно додають тепла, в них можна сховати змерзлий ніз а ще шарф – це гарантіє того, що сніг не потрапить під комір.

Взагалі, коли багато снігу, все в вашому вбранні має бути waterproof. Чоботи краще з високими халявками, щоб сніг не забивався в ноги.

А ще підкорювачі півночі радять, коли дуже холодно, вдягатися шарами. Коли одягу багато, утворюється тепловий прошарок, що не дає холоду проникати до тіла, а тепло від поверхні тіла довше залишається всередині і не охолоджується.

Для створення багатошаровості одягу, можна одягти кілька светрів, нижні і верхні штани, трикотажні і вовняні шкарпетки. Щоб не обморозити пальці рук, можна надіти двоє рукавиць. Зимовий одяг ні в якому разі не має бути тісним, тому що в цьому випадку порушується правильний кровообіг. Тепла кров гірше просувається в затиснуті одягом області тіла і гірше їх зігріває.

Але:

Одяг оверсайз - це дуже модно. І кілограмів, вже наїдених за час холодів, не видно. Пуховики – зручний та дешевий одяг, а завдяки модним шарфам і капелюхам можна урізноманітнити свій образ.

ЯК ХАРЧУВАТИСЯ, ЩОБ НЕ МЕРЗНУТИ І НЕ НАБИРАТИ ВАГУ

Все просто – їжте більше корисних жирів і менше цукру. Щоправда, ми хочемо наголосити на іншому – коли багато снігу, птахам важче знайти їжу, тож не забувайте їх підгодовувати. Те ж саме стосується бездомних собак і котів.

Але: Якщо під час холодів вам дуже хочеться тістечко, а неможна, купіть його і віддайте бездомній людині. Після цього ви почуватиметеся значно краще, чесне слово

ХОЛОДНИЙ ДІМ

Щасливі власники приватних будинків змалку вміють орудувати лопатою, розгрібаючи снігові замети. Всім іншим ми не будемо радити "брати лопату і не скігліті" - краще частіше дзвонити в ЖЕК і нагадувати, що взагалі-то ви платите за утримання території біля будинку. Ви маєте право вимагати того, що вам належить.

Звісно, без екстріму, бо якщо по двору вже неможна ходити, треба приймати міри.

Що робити:

Кригу, якою вкрилися сходинки і доріжки можна розтопити, поливши розчином з двох літрів теплої води, шости крапель рідини для миття посуду і 60 мл спирту. Полийте цим засобом замерзлу поверхню і все дуже швидко розтане.

Через морози часто заїдають серцевини замків. У такому випадку допоможе проста запальничка, якою потрібно трошки підігріти ключ.

Завершальне але:

До весни залишилося менше ста днів, може і не варто так обурюватися через сніг і холод? Скільки там цієї зими?! Краще насолоджуйтеся тим, що маєте.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme