Як бойовики планують захопити Маріуполь

Як показує аналіз ситуації, головною метою створення "зони безпеки" на цій ділянці фронту є ні що інше, як плацдарм для наступу рашистів на Маріуполь

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Як бойовики планують захопити Маріуполь…

Як відомо, 21 вересня Тристороння контактна група в Мінську погодила документ про розведення сторін уздовж лінії зіткнення на Донбасі та розподілення території конфлікту на три "зони безпеки".

На першому етапі дане розведення заплановано на трьох ділянках з чітко визначеними координатами. Йдеться про населені пункти Золоте та Станиця Луганська на Луганщині, а також Петрівське, Старобешевського району, на Донеччині, де у пілотному режимі мали б бути сформовані "зони безпеки", кожна площею не менше 4 км2.

Однак, коли дійшло до діла, то без проблем вдалося реалізувати даний план лише у Золотому, яке не представляє стратегічної цінності ані для України, ані для терористів. І якщо у Станиці Луганській процес відведення військ навіть не розпочався, тому що проти виступили місцеві жителі, пригрозивши лягати під колеса української військової техніки, якщо ту будуть виводити з містечка, то у Петрівському при спробах відведення озброєнь стався конфлікт і процес було зірвано.

Планувалося, що цей процес розпочнеться 3 жовтня під контролем ОБСЄ, однак уже о 16:00 підконтрольні терористам ЗМІ заявили, що українські військові відкрили вогонь зі стрілецької зброї по колоні бойової техніки сепаратистів. Паралельним курсом штаб АТО оголосив про абсолютно протилежний хід подій: о 15:00 противник запустив безпілотний літальний апарат, тоді як українська сторона ніяких безпілотників не запускала, а о 16:00 розпочався обстріл сил АТО з АГС та стрілецької зброї.

Що задумали терористи в районі Петрівського? - фото 1

Таким чином, обидві сторони звинувачують одна одну у зриві процесу відведення військ. Але, як би там не було, бойовики під цим приводом вийшли зі стадії практичного виконання домовленостей і відновили обстріли підконтрольних ЗСУ територій.

Власне, нічого дивного у надмірній знервованості сторін немає – надто вже важливий це стратегічний об'єкт в плані можливої зміни конфігурації лінії протистояння, щоб так спокійно взяти, і під чесне слово противника відвести з нього свої війська. Українські війська з Петрівського можуть загрожувати всьому Приазовському напрямку оборони бойовиків, а для терористів Петрівське – це плацдарм для прориву на українську територію. З Петрівського через Богданівку і Старогнатівку бойовики можуть прорватись на Волноваху і взяти Маріуполь у напівкільце.

До речі, жителі Волновахи через це неабияк переполошились і 5 жовтня зібрали мітинг на центральній площі міста. Як повідомляється, на мітингу були присутні близько 200 людей, причому не лише мешканці Волновахи, а й Мар'їнки, Вугледара та Маріуполя.

Що задумали терористи в районі Петрівського? - фото 2

Одночасно з цим терористи з так званої "ДНР" заявили, що готові до повторної спроби здійснення відводу озброєнь.

"ДНР" готова до повторної спроби здійснення відводу. В результаті тривалої і жаркої дискусії сторони дійшли згоди про здійснення розведення сил і засобів у н. п. Петрівське в п'ятницю, 7 жовтня в 11:00, в разі відсутності порушень" – повідомила прес-секретар представника бойовиків в Контактній групі Дениса Пушилина Вікторія Талакіна.

Звісно, проросійським терористам віри немає. Історичний досвід свідчить, що там, де Росія – там постійні зриви домовленостей та порушення договорів та зобов'язань. За прикладом далеко ходити не треба: в 1993-му році з ініціативи Росії подібне розведення озброєнь з розмінуванням території відбулось в Абхазії, але як тільки грузинські війська виконали свою частину зобов'язань, у звільнену зону одразу ж увійшли російські війська, наплювавши на всі домовленості.

Тим більше, що процес розведення озброєнь відбувається на фоні постійних демонстраційних навчань бойовиків, причому явно не оборонного характеру.

"Військові частини продовжують проведення тактичних навчань. Сьогодні наші підрозділи відпрацьовують етап форсування водної перешкоди з захопленням плацдарму для подальшого розвитку наступу з введенням у бій резервів" – заявив днями так званий "заступник командувача оперативного командування ДНР" Едуард Басурін.

Що задумали терористи в районі Петрівського? - фото 3

Як відомо, на території так званої "ДНР" поблизу лінії розмежування лише одна водна перешкода – річка Кальміус. І форсувати її можна лише з однією метою – захоплення Маріуполя.

Але й це ще не все. Паралельним курсом, скориставшись тимчасовим "перемир'ям", бойовики розширили та укріпили свої позиції поблизу Талаківки і суттєво посилили обстріли Широкиного. А це майже передмістя Маріуполя.

Крім цього буквально вчора розвідувальне волонтерське співтовариство InformNapalm виявило танки і іншу бронетехніку з зальній кількості 14 штук самопроголошеної "ДНР" поруч з населеним пунктом Роздольне Донецької області, яке знаходиться в 10-12 км від лінії розмежування… поблизу Петрівського.

І ось тут саме час задатись питанням: а навіщо терористам схованка з бронетехнікою в безпосередній близькості від майбутньої "зони безпеки", особливо на фоні тактичних навчань наступального характеру? А 14 одиниць бронетехніки цілком достатньо, щоб на вузькій ділянці фронту прорвати ослаблену оборону супротивника і здійснити той самий прорив на Волноваху, звідки відкривається прямий шлях на Маріуполь майже з тилу.

Що задумали терористи в районі Петрівського? - фото 4

Дивіться, як гарно все складається: росіянами вибирається і нав'язується три "зони безпеки": одна – щоб демонстративно виконати домовленості продемонструвати щирість намірів (Золоте), друга – щоб спровокувати конфлікт 100%-ю неможливістю виконання і привернути до себе основну увагу (Станиця Луганська) і третя – щоб реалізувати власний стратегічний задум, заради якого все це й затівалося (Петрівське).

Звісно, в такий сміливий план бойовиків мало хто вірить, і небезпідставно – в нинішніх умовах Росія навряд чи наважиться на відкрите вторгнення на підконтрольну ЗСУ територію, а самотужки на таку дурість у бойовиків не вистачить ресурсів, особливо в умовах скорочення фінансування з боку РФ.

Не виключено, що всі ці "ігрища" – не більше, аніж елемент тиску на українську владу і на психіку людей, які проживають в Маріуполі та навколишніх населених пунктах. Але те, що ситуація довкола головного на сьогодні українського міста Донбасу у найближчому майбутньому буде дуже гарячою, майже не викликає сумнівів – надто вже багато факторів вказують на це.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme