Чому в ОБСЄ побачили повернення 2014 року на Донбас

В ОБСЄ різко почали бачити загострення на Донбасі і винними у всьому роблять терористів. Проте, чому лише зараз? А відповідь досить проста

Чому в ОБСЄ побачили повернення 2014 рок…

За даними СММ ОБСЄ, за останні тижні на сході України зареєстровано найбільшу кількість випадків порушення режиму перемир'я за весь час спостережень.

Про це заявив в четвер представник США при організації Даніель Байєр, виступаючи в Постійній раді ОБСЄ.

Він сказав, що ситуація продовжує погіршуватися в східній частині України.

"Так, в середині листопада порушення режиму припинення вогню досягло найвищого рівня з моменту створення Спеціальної моніторингової місії в 2014 році", - зазначив він.

При цьому, у Звіті ОБСЄ за 23 листопада йдеться про зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області, та збільшення таких у Луганській. Про те, чому в Луганській стріляти почали частіше, ми писали буквально вчора

Окрім всього, за словами Байєра, ОБСЄ минулого тижня зареєструвала найбільшу за всю історію кількість порушень з використанням важких озброєнь, в тому числі, систем залпового вогню. При цьому Байєр підкреслив, що основну відповідальність за ці порушення продовжують нести терористи і закликав сторони в повній мірі виконувати Мінські угоди і забезпечити місії повний доступ до всіх територій Донбасу, особливо до тих, які перебувають під контролем бойовиків.

Не забув він сказати і про те, що представників ОБСЄ не пускають на всі ділянки Донбасу, а спостерігачів залякують.

"Це неприйнятно. Росія і сепаратисти, яких вона підтримує, повинні визнавати свою відповідальність за таку поведінку і забороняти залякування і погрози на адресу спостерігачів", - підкреслив Байєр.

Від імені США Байєр він закликав сторони конфлікту відвести війська з цивільних районів і подякував українській стороні за оголошену готовність здійснити цей крок.

Риторика ОБСЄ останнім часом дійсно помітно змінилася в порівнянні з 2014 і 2015 роком, коли у їхню сторону сипалися нарікання стосовно того, що вони не бачать порушення з боку терористів. 

Сьогодні ж вони все бачать і нарікають, що їм не дають працювати саме сепаратисти. 

Дана активність і така риторика з'явилися після зустрічі "нормандської четвірки", на якій ніби погодили поліцейську озброєну місію ОБСЄ на Донбасі, і передача представникам організації контролю над російсько-українським кордоном в регіоні перед виборами, цілком логічна.

Справа в тому, що в рамках місії на Донбасі має з'явитися контингент чисельністю 18-20 тисяч поліцейських. На такій кількості, за словами представника Федерального уряду Німеччини з питань головування в ОБСЄ в 2016 році і координатора співпраці з Росією, Центральною Азією та країнами "Східного партнерства" Гернота Ерлера, наполягає Україна.

Сьогодні ж ця цифра скромніша - 700-800 чоловік. Проте, справа не тільки в кількості. Чим більша чисельність і складність місії, тим відповідно і більше грошей виділяється. 

Сьогоднішній бюджет діяльності СММ ОБСЄ, за словами постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігоря Прокопчука, становить 100 млн євро, а загальний бюджет ОБСЄ - 140 млн євро. А бюджет поліцейської місії на Донбасі у названій кількості до 20 тисяч поліцейський, за даними різних експертів, може потягнути на $1 млрд. Не кажучи вже, що дана місія може стати найбільш масштабною в історії ОБСЄ (в Косово працювали 2000 тис. представників).

Тому зараз ОБСЄ має демонструвати всі свої найкращі сторони, постійно рапортувати про погіршення ситуації на Донбасі, навіть якщо динаміка обстрілів і жертв, загалом, залишається такою самою або в незначній мірі перевищує ту кількість, яка була до "нормандської зустрічі".

За останній місяць, в період із 25 жовтня до 23 листопада, терористи 1250 разів обстріляли позиції ЗСУ.  Найбільше обстрілів вониздійснили з 26 на 27 жовтня (72 обстріли), використовуючи міномети калібрів 82 і 120 мм, а також 122-мм та 152-мм артилерію. З 12 на 13 листопада сепаратисти 64 рази порушили режим припинення вогню. За цей період 84 українських військових були поранені, а 14 – загинули.

У той же час раніше, після оголошення перемир'я з 15 вересня, кількість обстрілів не перевищувала 30 на добу. Проте, з 26 вересня вона зросла. А з 22 вересня по 24 жовтня терористи стріляли 1238 разів (9 загиблих, 100 поранених).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme