Чому в Міноборони не хочуть шукати "режисерів" Муравського

Просто звільнивши Муравського через скандал з постановочним фото, Міноборони виглядає втікачем з полю бою

Чому в Міноборони не хочуть шукати "режи…

Скандал навколо постановочності чи непостановочності фото з Широкиного уже вартував фотографу Дмитру Муравському посади радника міністра оборони, але цей факт аж ніяк не можна вважати крапкою в цій історії

Вчора прес-служба Міноборони офіційно повідомила, що Дмитро Муравський звільнений з посади радника міністра оборони. З формулюванням "у зв’язку із резонансом навколо фотографій". При цьому від скандалу навколо постановочних фото в відомстві просто відхрестилися, мовляв "я не я, хата не моя". "Міністерство жодного разу не позиціонувало (ці фото, - ред.) як документальні або як фото реальних бойових дій", - зазначили в Міноборони, додавши, що "всі фотографії, навколо яких зараз виник резонанс, відзняті автором до офіційного призначення до Міністерства оборони, та зроблені ним на особистий розсуд".

В цілому рішення Міноборони позбутися скандального фотографа виглядає цілком резонним. Навіщо міністерству та особисто Степану Полтораку зайвий скандал? В нашому війську і без фотографів проблем більш ніж достатньо. Тим не менше, складно позбутися враження, що військові чиновники в цій історії просто втекли з поля бою. З одного боку, звільнивши Муравського з Міноборони, вони нібито неофіційно визнали, що фото постановочні. З іншого – жодного офіційного висновку щодо фотографій зроблено не було, більше того – навіть не було спроби розібратися з цією ситуацією. 

Враховуючий резонанс, який викликало фото з Широкиного як в Україні так і за її межами (і не лише в Росії, але й на Заході), недомовка в цій ситуації скидається геть недоречною. За великим рахунком в Міноборони мусили б провести внутрішнє розслідування за участі фахівців та зрештою винести остаточний вердикт. Якщо б розслідування встановило, що фото постановочне, то тоді потрібно було шукати відповідь на інше питання - яку роль у режисурі цього фото зіграли українські військові, адже всі чудово розуміють - влаштувати фотогенічний вибух на передньому краї оборони без участі українських військовослужбовців фотограф ніяк би не міг. А військові, як відомо, без наказу діяти не можуть ніяк. Отже внутрішнє розслідування мало б показати скільки військових брали участь в "постановці", і за чиїм наказом.

І коли на всі ці питання суспільство отримало б відповіді, можна було б починати виправдовуватися. Приміром, наші військові і справді допомагали фотографу зробити красивий патріотичний знімок, в чому немає нічого поганого, для чого влаштували невеличкий та цілком безпечний красивий вибух, але ніхто і ніколи, окрім самого автора не стверджував, що фото репортерські. Тому, єдиний хто заслуговує на покарання - це пан Муравський і його звільнення з посади, на якій він перебував на волонтерських засадах, виглядало б повністю логічним.

Якщо ж фото виявилися б справжніми, то суспільство мало б отримати переконливі докази цього, і інцидент вважався б вичерпаним.

Зрештою будь-який фаховий висновок щодо скандального фото та обставин його появи поклав б край усім спекуляціям у ЗМІ та соцмережах і не лише українських. Натомість зараз ми маємо ситуацію, коли Міноборони лише долило масла у вогонь скандалу, уходячи від відповіді на головне питання - а яка роль військових і власне чиновників Міноборони у створенні подібних знімків, якщо звісно ці фото постановочні.  Чому в Міноборони не хочуть шукати "режисерів" Муравського - фото 1

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme