Чим завершиться чергове припинення вогню на Донбасі

На Донбасі набрав чинності режим припинення вогню на тиждень, який анонсував голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Але він може завершитися великою війною

Чим завершиться чергове припинення вогню…

Причому, якщо анонсоване Порошенком припинення вогню з 1-го вересня не виконувалося бойовиками і їхні ватажки у відповідь не робили заяв про те, що не стрілятимуть, то з цим рішенням зовсім інша історія. Лідери "Л-ДНР" Захарченко і Плотницький заявили також про припинення вогню з 15-го вересня. Чи буде в їхньому розумінні поняття "не стріляти" пострілами зі 152-мм і 122-мм гармат, але пару разів замість десятків, ми скоро дізнаємося. 

Для України дане припинення вогню, як би це не звучало, штука не дуже хороша.

На спільному брифінгу міністри закордонних справ України, Німеччини і Франції Павло Клімкін, Франк-Вальтер Штайнмаєр та Жан-Марк Еро розповілі про своє бачення розвитку подій на Донбасі.

Якщо коротко підбити підсумки - німці і французи пропонують нам піти на умови Путіна: стабільний режим тиші - особливий статус для Донбасу - вибори на Донбасі за спеціальним законом – контроль України над кордоном.

Якщо згадати позицію України, то ми завжди наполягали на першочерговому контролі над кордоном, а вже потім все інше. 

Вже офіційно оголошено, що тристороння контактна група збереться у Мінську 20-го вересня і говорити будуть про відведення сторін. 

Згодом має відбутися засідання "нормандської четвірки", на якому, судячи за все, Україну спонукатимуть прийняти пропозиції глав МЗС Франції та Німеччини - або грати за правилами Путіна. 

І припинення вогню в цьому розрізі грає ключову роль. Якщо бойовики не стрілятимуть, то робитимуть вони це лише заради того, щоб в майбутньому в України не було змоги затягнути час із прийняттям рішення як нам грати. Зрозуміло, що ми не можемо прийняти пропозицію глав МЗС. І також ясно, що у такому разі ми трошки ризикуємо залишитися з Росією один на один. Хіба США не дадуть Європі відступитися. 

Але нам потрібно збирати якомога більше доказів, що припинення вогню немає. Як це робити, якщо терористи не стрілятимуть? Чомусь здається, що так чи інакше продовжаться постріли зі стрілецької зброї та мінометів. Якщо так і буде, то українська сторона зможе говорити про те, що банально віри бойовикам немає, тому наразі прийняти таку позицію ми не можемо. Банально, але це дасть змогу трошки затягнути час. 

Варто розуміти, що в майбутньому нас все одно очікує війна. Якщо Україна пристане на пропозицію глав МЗС і почне грати за правилами, які влаштовують Путіна, може початися громадянський конфлікт. 

Якщо ж ми продовжимо відстоювати власні інтереси, агресія Росії збільшиться. В будь-якому випадку варто готуватися до війни. Тепер вже без жартів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme