Росія зізналась, що збила "Боїнг"

Демонстрація різко негативної реакції російських дипломатів на ідею створення міжнародного трибуналу у справі загибелі малазійського Boeing явно перетворилась на їхній щоденний обов'язок

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Росія зізналась, що збила "Боїнг"…

Останнім його виконав заступник глави МЗС РФ Геннадій Гатілов, коментуючи обговорення відповідної резолюції в Раді Безпеки ООН.

"Нас в принципі не влаштовує ця ідея за декількома обставинами. По-перше, розслідування ще триває, ніяких висновків остаточно не зроблено. Нідерланди представили проміжний варіант цієї доповіді - це ще не кінець історії. Вони й самі визнають, що остаточно зможуть довести розслідування і представити доповідь тільки до кінця року", - заявив російський дипломат.

При тому якось пропустивши той момент, що доповідь Нідерландів - не попередня, а з точки зору слідства радше фінальна. Її просто надали всім зацікавленим сторонам, щоби ті впродовж двох місяців подумали, чи не можуть вони чогось до неї додати. Потім ще місяць-другий піде на узагальнення доданого - і в жовтні доповідь побачить світ.

Ще Гатілова турбує те, що "у всіх інших аналогічних ситуаціях ніяких трибуналів не створювалося". Як приклад російський посадовець приводить випадок із знищенням в 2001 році українськими військовими літака російської авіакомпанії, що прямував з Тель-Авіва до Новосибірська.

Цілковито ігноруючи факт, що тоді, хай і після не надто красивої паузи, українські військові і влада під тиском доказів безумовно визнали вину. Чого ні Росія, ні навіть "ополченці" робити чомусь не поспішають.

Росія зізналась, що збила "Боїнг" - фото 1

Певно, така теза є частково спекуляцією, але з високою ймовірністю можна припустити, що вини ні призвідців злочину - тих, хто дав наказ на передислокацію комплексів ППО, ні навіть виконавців, які натискали на пускову кнопку -і міжнародний трибунал довести не зможе. Принаймні, у відповідності з жорсткими і суворими вимогами європейського правосуддя. Максимум, що буде реальним - це довести, що постріл зробив російський "Бук".

Чому ж тоді так нервується Сергій Лавров зі своїми підлеглими? Вочевидь, ідея недопущення "трибуналу над Росією" (яким, як не крути, рано чи пізно стане трибунал у справі збитого Boeing) надто вже зачіпає за живе Найголовнішого Росіянина.

Створивши в країні медіа реальність, він розуміє, чим загрожує подібний трибунал. Він здогадується, як все виглядатиме - під десятками камер провідних новинарних агенцій авторитетні судді будуть допитуватись: "Чи всі свідчення провини Росії було надано?", "Що представники Росії можуть сказати на своє виправдання?" чи "Якими є докази на користь того, що використання комплексу було зумисним?"

Росія зізналась, що збила "Боїнг" - фото 2

Звичайно, Кисельов-ТВ цього не покаже, тому за збереження влади наш дорогий Головний Росіянин може не турбуватись. Але після подібного сюжету у світових ЗМІ і без того невелика кількість друзів Володимира Володимировича може зазнати нових непоправних втрат. Рівно як і кількість "корисних ідіотів" у країнах Заходу, які люблять поміркувати про те, як США і ЄС "мусять враховувати інтереси Росії".

Але, надмірно активно борючись з неприємною "трибунальною" перспективою, Лавров з підлеглими доводять ситуацію до такого абсурду, що всім без винятку стає зрозуміло, наскільки Росія боїться відкритого судового розгляду. Що створює ефект, не надто відмінний від того, який би дав трибунал. Не треба бути Шерлоком Холмсом, аби зрозуміти, що найбільше суду бояться злочинці.

"Створення трибуналу - важка і довготривала справа, пов'язана з визначенням складу цього трибуналу, його функціями, фінансуванням", - пояснив сьогодні всім зацікавленим заступник Лаврова. Мабуть, тому й варто братись за неї якомога швидше.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme