Росія та Саудівська Аравія знову пересварилися через Асада

У вівторок в російській столиці відбулася зустріч глави МЗС Росії Сергія Лаврова і його колеги з Саудівської Аравії Аделя аль-Джубейра

Після переговорів міністри вийшли до журналістів, і після обміну дипломатичними люб'язностями стало ясно, що по головній темі - що робити з режимом Башара Асада в Сирії на тлі боротьби з ІДІЛ, у Лаврова і аль-Джубейра точки зору просто протилежні, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Російський міністр заявив, що, на його думку, сирійська армія, яка, природно, знаходиться під керівництвом влади країни, повинна розглядатися як повноправний учасник війни з "Ісламським державою": "І Росія, і королівство Саудівська Аравія підтримують всі принципи Женевського комюніке від 30 червня 2012 року. Одним з таких принципів є необхідність зберегти державні інститути. Одним з таких інститутів є сирійська армія, тому я виходжу з того, що її участь в ефективній боротьбі з терористами, звичайно ж, вельми і вельми потрібна".

Більше того, Лавров в принципі вважає, що в Женевському комюніке, на яке він посилався, ясно записана роль Башара Асада щодо формування деяких перехідних структур влади в Сирії.

Адель аль-Джубейр ввічливо, але твердо повторив позицію, яку керівництво Саудівської Аравії висловило вже давно: "Асад є частиною сирійської проблеми, а не частиною її вирішення, так як саме він винен у загибелі 300 тисяч сирійців і появі 12 мільйонів біженців з Сирії. Питання з Башаром Асадом вирішене. У нього немає майбутнього в Сирії. Єдине питання, яке нас хвилює, полягає в тому, як це буде здійснено: або мирним шляхом, за допомогою перехідної ради, або військовим".

Після цієї фрази російський міністр з роздратуванням зауважив: "Мені б дуже не хотілося, щоб хто-небудь з впливових країн, так чи інакше залучених до події навколо сирійської кризи, сподівався на те, що проблема Башара Асада може бути вирішена військовим шляхом, тому що єдиний спосіб такого військового вирішення - це захоплення влади "Ісламською державою" та іншими терористами".

При настільки очевидних розбіжностях в ключовому питанні два міністри, тим не менш, висловили в ході прес-конференції взаємне задоволення відкритістю обміну думками, заявивши, що обидві держави готові боротися з тероризмом, і навіть говорили про співпрацю у військово-технічній галузі.

Зокрема, Адель аль-Джубейр, відповідаючи на запитання журналістів, поцікавився, чи не захоче Саудівська Аравія в рамках торгівлі озброєннями купити російський оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер", підтвердив, що такий інтерес є: "Триває обмін між військовими делегаціями та фахівцями двох країн і обговорюється широке коло передбачуваних видів озброєнь з Російської Федерації, в тому числі комплекси "Іскандер". Раніше влітку в Москві побував міністр оборони Саудівської Аравії, і перша інформація про інтерес королівства до російських ракет з'явилася після цього візиту.

Нагадаємо, раніше на зустрічі у Катарі Лавров представив російський план боротьби з "Ісламською державою", в якому пропонував залучити до антитерористичної коаліції сирійську армію Асада. 

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme