Лавров з Берліна дав по шапці Захарченку з Плотницьким за підготовку до зими

Росія намагається залучити до утримання "ДНР та "ЛНР" всіх, кого вдається переконати.

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Лавров з Берліна дав по шапці Захарченку…

Тригодинні переговори у "нормандському форматі" на рівні голів МЗС України, Росії, Франції та Німеччини, що завершились у Берліні, особливих несподіванок не принесли. Виконання Мінських домовленостей щасливо перенесли на другий рік – що і не дивно, зважаючи на потребу прийняти закон про вибори на Донбасі та витратити 90 днів на їх проведення.

Поговорили про певне загострення бойових дій – і порадили ОБСЄ старанніше відстежувати любителів постріляти. Українська сторона навіть запропонувала збільшити кількість баз Спецмоніторингової місії для більш щільного "догляду" за збройними силами сепаратистів.

Цікавим вийшов інший момент, пов’язаний з явним бажанням Москви розділити почесний обов’язок підтримання життєдіяльності сепаратистських "республік" з будь-ким, хто буде на це згоден.

Почали, як водиться, з міжнародних організацій.

"Є загальна згода, що гуманітарні організації, які готові працювати на Донбасі, повинні таку можливість отримати, - сказав Лавров. - Закликаємо владу ДНР і ЛНР продовжувати домовлятися з організаціями системи ООН у гуманітарній сфері, з неурядовими організаціями, які надають допомогу населенню, домовлятися про те, в яких форматах ця робота може продовжитися ".

І це, нагадаємо, після того, як "ДНР" та "ЛНР" влаштували гучний естрадно-цирковий номер з вимогою до міжнародних організацій "офіційно зареєструватися на території республік" для того, щоб вести свою діяльність. Прохачі встановили морально-політичний ценз для потенційних жертводавців, так би мовити.

А потім декотрим із тих, хто навіть погодився реалізувати цей шедевр юридичної думки, у реєстрації відмовили – як то сталось, приміром, з "Лікарями без кордонів".

А тепер Москва прозоро натякнула сепаратистам, що ресурси для їх зимової відгодівлі – не безмежні. І якщо їм хочеться зберегти до весни побільше населення – то міжнародну допомогу доведеться пускати всю, яку лиш пропонують.

Втім, про "потребу відновити зруйновану інфраструктуру", налагодити залізничне сполучення, забезпечити людей питною водою заговорив після зустрічі і очільник німецького МЗС Штайнмаєр. За його словами, єдине, що зупиняє даний процес, до якого готові долучитись німецькі фахівці – це необхідність провести розмінування інфраструктурних об’єктів.

Складається враження, що якими б не були подальші плани Путіна стосовно "ДНР" та "ЛНР", економічна скрута примушує Кремль мінімізувати витрати на його реалізацію. При тому в Кремлі тверезо оцінюють здатність "республік" до самостійного існування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme