Чи зможе Кисельов з ФСБ організувати „Шотландську народну республіку”

Як британців переконуватимуть, що Лондон їм бреше, Крим – це Росія, а мир – це війна

Журналіст відділу «Світ»
Чи зможе Кисельов з ФСБ організувати „Шо…

Новина про те, що Кремль затвердив значне збільшення бюджету Russia Today і його англомовного каналу, а також інших сервісів, включаючи Sputnik, багато хто сприйняв як оголошення про початок пропагандистського наступу на Велику Британію.

Якось трохи поза увагою залишився той факт, що нову штаб-квартиру роспропагандистів відкрито не в любому серцю російських олігархів Лондоні, а у Единбурзі. І та сотня-півтори мільйонів доларів, які кинуто на роботу телепропаганди – це тільки верхівка фінансового айсберга. Паралельно з тим Росія відкриває в шотландських університетах „культурно-мовні центри”, фінансовані напряму російським урядом. Такий центр вже відкрито в Единбурзькому університеті – і ще двох навчальних закладах, хоча на тому зупинятись Кремль поки не збирається. Втім, задля справедливості слід сказати, що „центри” відкривають не тільки в Шотландії. Офіційні бюджети в них невеликі – трохи більше чверті мільйона доларів, але немає сумніву, що подібні заклади можуть стати не тільки джерелами дезинформації, але й банальними базами для агентурної роботи, вартість якої навряд чи буде міститися в офіційних бюджетах. Окрім чисто розвідувальних моментів, подібні центри, цілком ймовірно, будуть залучатись для привернення на свій бік університетської професури (з числа нових лівих, які найчастіше і є „корисними ідіотами” путінського режиму) – яка і транслюватиме потім потрібні Кремлю месиджі вже на всю британську аудиторію.

Тестом можливостей подібного підходу стала провокація РІА "Новости", яка намагалась свого часу переконати шотландців у тому, що результати референдуму 2014 були підтасовані, і Шотландія мусить вийти зі складу Сполученого Королівства. Тоді, внаслідок діяльності російських журналістів та „експертів з виборчого права”на ім'я першого міністра Шотландії надійшла петиція з 100 тис. підписів, в якій громадяни вимагали повторного референдуму. Їх проігнорували, звичайно – але осадок залишився. Росіяни зайвий раз продемонстрували, як відносно малими силами й коштами можна задурити голови багатьом людям. Навіть якщо вони живуть не в Росії.

Схоже, оцінивши цей пропагандистський успіх, Путін вирішив піти в далеко більш широкомасштабну атаку на Британію.

При тому роспропагандисти, звичайно, не обмежуватимуться грою на сепаратистських настроях шотландців. Їх завдання ширше та універсальніше. Вони полягають в розповсюдженні всіх можливих видів антизахідної пропаганди – включно з найбезглуздішою – для того, щоби сіяти хаос та відволікати увагу британського суспільства від реальних проблем.

Їх кінцева ціль – соціально-політичний хаос, атмосфера загальної недовіри і притаманне сучасним росіянам стійке переконання, що „правди немає” – або, як мінімум, „нам її все рівно не скажуть”.

В результаті чого уряд Великої Британії, замість того, щоб розгрібатись з зовнішньополітичними проблемами, однією з яких і є сьогоднішній російський режим, буде змушений займатись цілком іншими речами. Приміром, переконувати власних громадян в тому, що вибори відбуваються чесно, масонської змови на Даунінг-стріт немає, а маленькі зелені чоловічки ніколи не крали королеву.

І єдине питання полягає в тому, чому Британське Управління у справах зв'язку, яке зафіксувало з боку Russia Today 15 порушень принципу безпристрасного викладу новин, дотепер вдає, що все відбувається в межах норми і закону?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme