Чи введуть нові санкції проти Росії за звірства в Алеппо

Москва ризикує потрапити під нові санкції. Цілком ймовірно, що цього разу вони будуть радше символічними. Що, втім, дасть можливість Вашингтону аргументувати передчасність зняття з Росії інших обмежень

Журналіст відділу «Світ»
Чи введуть нові санкції проти Росії за з…

Коли про нові антиросійські санкції два дні тому заговорив очільник МЗС Великої Британії Борис Джонсон, виникло враження, що це радше благе побажання людяного британського політика, який подивився на кадри з Алеппо – і вжахнувся. 

Втім, свіжа заява прес-секретаря Білого дому Джоша Ернеста, який констатував, що у Вашингтоні "не відкидають можливість розширення економічних санкцій", а також  покладають на Росію відповідальність за ситуацію з гуманітарним конвоєм ООН, що був обстріляний неподалік від Алеппо, підтверджує той факт, що відповідний процес насправді відбувається.

Чому формулювання стосовно можливого введення санкцій настільки розпливчасті й неозначені? Пояснення, вочевидь, просте – у Держдепі поки ще й самі не впевнені у тому, що до прийняття обмежень вдасться схилити помітну кількість союзників, в першу чергу – ЄС. А вводити режим санкцій виключно силами США та Сполученого Королівства по-перше, неефективно, а по-друге – не надто зручно з міркувань стосунків з власним бізнесом, який нарікатиме на те, що європейські конкуренти – у разі, якщо ЄС не введе санкції – опиняться у виграшному становищі.  

При тому у Вашингтоні, вочевидь, затягувати питання підготовки нових обмежень не будуть – оскільки зараз, на тлі важких боїв в Алеппо з чисельними людськими жертвами, пояснити потрібність подібних заходів буде набагато простіше.

При тому економічні та фінансові санкції зовсім не обов'язково передбачають блокування торгівлі чи співпраці в якихось сферах економіки. Обмеження можуть спрацювати, наприклад, стосовно ринку фінансових запозичень. На якому Росія, втім, і без того не надто активна після того, як багатьом російським компаніям унеможливили доступ до "довгих" грошей.

Втім, яким би не був реальний економічний ефект від нових санкцій, два моменти ці обмеження таки підкреслять.

Перший із них полягає в тому, що "грозненська тактика" тотального знищення міст задля придушення опору самовідданих і небоязких пратизанів, в сучасній війні є неприпустимою. Навіть якщо події відбуваються "десь далеко на Сході" – світ бачить подробиці. Дуже, дуже неприємні подробиці. Яких стане дедалі більше з початком використання "антибункерних" боєприпасів – скоріше за все, бомб КАБ-500Л. Вони призначені для знищення підземних штабів опозиції – але так само ефективно знищуватимуть не тільки підвали, але й цивільні бомбосховища.

А другий момент полягає в тому, що на тлі гострої дискусії про введення нових антиросійських санкцій ідея відміняти щось із попередніх – накладених за Крим та Донбас – виглядатиме надто погано навіть для російських лобістів в ЄС. Що, звісно, не може не тішити. Шкода лиш тільки, що навіть адекватне розуміння міжнародної політики російського президента світовою спільнотою поки ніяк не помагає тисячам напівживих мешканців Алеппо.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme