Януковичу дозволили добудувати свій вертодром

Суди вважають за краще не помічати кричущих порушень, що були допущені при будівництві центру «Парковий»

Януковичу дозволили добудувати свій верт…

Одіозні судді продовжують вершити правосуддя. Під час правління Януковича Володимир Мельничук поставив підпис під рішенням, що узаконило заборону на проведення масових акцій у центрі Києва з 1 грудня 2013 р. по 7 січня 2014 р. А у вересні минулого року в його діях Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів угледіла ознаки порушення присяги судді. Проте в кінці лютого колегія суддів Київського апеляційного адмінсуду на чолі з тим самим Мельничуком знову виділилась, відмовившись стати на бік прокуратури Києва, пише «Деловая столица».

У силі залишено вердикт Окружного адмінсуду столиці від 26 листопада минулого року. Тоді суд відмовився скасовувати узгодження будівництва скандально відомого вертодрому Віктора Януковича на Парковій дорозі. А все тому, що прокуратура не дотримала строків позовної давності: звернутися до суду зі своїми вимогами їй слід було впродовж півроку з моменту встановленого факту порушення. З 2010 р. по січень 2014 р. у Генеральну прокуратуру неодноразово надходили депутатські запити щодо законності будівництва вертодрому Януковича, після чого прокурори «проводили перевірки» і, зрозуміло, не виявляли жодних порушень чинного законодавства. За даними «ДС», так було, зокрема, із запитами Володимира Яворівського, Олександра Бригинця, Віталія Кличка та Артура Палатного. «Незважаючи на те, що в депутатських зверненнях йшлося про численні порушення будівельного законодавства, прокуратурою Києва та Генеральною прокуратурою України жодного порушення не виявлено», - постановили судді, не погодившись з доводами позивача про те, що фактично про порушення йому стало відомо з моменту винесення постанови про перевірку будівництва вертодрому у квітні 2014 року.

У виграші від вердикту, що днями вступив у законну силу, виявилася компанія-власник вертодрому Януковича, яка у ході будівництва була перекваліфікована в конгресно-виставковий центр «Парковий», - ТОВ «Амадеус Ко». Ця структура з'явилася на світ у вересні 2010 року після приходу до влади Януковича і вже у грудні отримала від Київради в оренду 2,18 га землі для обслуговування об'єктів інженерної та транспортної інфраструктури на Парковій дорозі. Після цього обзавелася всіма можливими узгодженнями та дозволами, притому, що будівництво велося на землях пам'ятника історії «Історичний ландшафт київських гір та долин річки Дніпро». Така вседозволеність пояснювалася просто: компанію «Амадеус Ко», яка оформлена на зареєстровану у Великій Британії прокладку Fineroad Business LLP, включали в орбіту «сім'ї» Віктора Януковича. Побічно це підтверджував той факт, що ТОВ обслуговувалося в Радикал Банку, якого раніше звинувачували у тісних зв'язках з «сім'єю».

Наприклад, серед його найбільших власників виявлений Дмитро Сідляренко, який був заступником директора з фінансових питань компанії-власника резиденції «Межигір'я»-«Танталіт». Теоретично у прокуратури ще є шанси домогтися свого, подавши касацію до Вищого адміністративного суду. Але з урахуванням того, як потужно «Амадеус Ко» аргументує свою позицію в судах, не виключено, що і ВАСУ встане на сторону цієї компанії. Після чого, можливо, вона спробує реанімувати свій скандальний об'єкт, який мали запустити ще навесні 2014 року. Принаймні, для керівництва «сімейним» центром вже виписаний, як і належить, виходець з Донецька. Ним став екс-менеджер ТРЦ «Донецьк-сіті» Антон Озадовський, який очолив «Амадеус Ко» у листопаді минулого року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme