В Україні не знайшлося судді для Корбана

У Чернігові судді не зважилися садити Корбана нахрапом, що і призвело до шоу з "викраденням" підсудного

В Україні не знайшлося судді для Корбана…

Вчора в Новозаводському районному суді Чернігова розпочали судове засідання по обранню запобіжного заходу для Геннадія Корбана, але 16 годин для цього дійства чомусь виявилося мало, тим часом минули 72 години, дозволені законом для попереднього затримання підозрюваного, і ситуація вилилася в незрозуміле вивезення Корбана в невідомому напрямку невідомо ким. Але все з початку.

Судове засідання розпочалося вчора в 16:00. Здавалося, часу було цілком достатньо, щоб спокійно оформити арешт підозрюваного на два місяці, і мало хто сумнівався, що саме так і буде. Власне, українські судді зазвичай особливо не церемоняться з підозрюваними такого калібру. Як не згадати судовий процес над Юлією Тимошенко за часів Януковича, коли суддя Родіон Кірєєв, не особливо вникаючи в позицію захисту, виносив рішення, які вимагалися від нього Банковою.

Після Майдану кидати підсудних за ґрати стали рідше, але і "свободівців" Сиротюка та Швайку і "радикала" Мосійчука в Печерському суді оформили в СІЗО без зайвого шуму. Але в Чернігові щось пішло не так. З самого початку засідання стратегія захисту була цілком очевидною – затягувати час, поки не закінчиться термін попереднього ув'язнення. Спочатку адвокати вимагали документи у прокурорів, потім вимагали відводу цих прокурорів, потім – відводу судді і так далі. Сам підсудний підігравав як міг, спочатку він не чув слів судді, тому що той говорив дуже тихо, потім не міг читати без окулярів.

У результаті за час засідання змінилося три судді – Подалюк, Шипов і Кузьмін, але жодного Кірєєва серед них не знайшлося.

Жоден із суддів не наважувався відходити від букви закону і витримував всі встановлені Кримінальним процесуальним кодексом процедури. Ситуацію прекрасно характеризують слова одного з адвокатів на адресу судді: "Я вас дуже поважаю за те, що ви так терпляче ставитеся до мого процесуального "зґвалтування".

В кінці "зґвалтовані" судді дотягли справу до восьмої ранку, так і не зважившись садити його, "ламаючи захист через коліно", після чого Корбана треба було або відпускати, адже термін його затримання закінчився, або вигадувати якісь складні процесуальні механізми.

Потім Корбана просто вивезли з будівлі суду без жодних пояснень. Адвокати заявляють, що підсудного кудись повезли правоохоронці, і це викрадення, а самі правоохоронці просто мовчать. Напевно, думають, як пояснити те, що підсудного не заарештували, не звільнили. Але у них ще залишається простір для маневрів. Так, у ЗМІ з'явилася інформація, що Корбан в передінсультному стані, тому не виключено, що важко хворого Геннадія Ігоровича під пильним наглядом "Альфи" повезуть в якусь лікарню, де формально вільного політика будуть утримувати виключно заради порятунку його життя, після чого швиденько накатають нову підозру і знову затримають на 72 години. А там вже все піде спочатку.

Чим би ця історія не закінчилась, показовою тут є поведінка суддів, але кожен з них добре пам'ятає невтішну долю свого колеги Кірєєва. І нікому з них не хочеться в разі зміни політичної ситуації відповідати за порушення присяги та винесення заздалегідь неправосудного рішення. Тому провінційні чернігівські судді, у яких дещо менше зв'язків, ніж у київських, дотримуються всіх процесуальних норм. Мовляв, які до мене претензії, що я робив все по закону. І що важливо - вони вже не бояться неформального тиску Адміністрації Президента.

Як бачимо, страх можливого покарання за неправосудні рішення цілком може бути пристойною мотивацією для українських служителів Феміди. Головне, щоб це покарання було невідворотне. І це повинно стосуватися не тільки провінційних суддів, але й крутих київських та дніпропетровських.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme