Коломойський розпочав найнебезпечнішу гру у своєму житті?

Бажання зробити пункти Мінська-2 темою для піару на місцевих виборах може призвести до визнання України стороною, яка також не виконує домовленості

Політичний оглядач
Коломойський розпочав найнебезпечнішу гр…

Народний депутат Семен Семенченко оприлюднив копії Мінських протоколів. Вони не є секретними, про що каже й сам нардеп із "Самопомочі". Отримати їх від МЗС могли всі парламентарі, очевидно й отримали, але не оприлюднювали. Та й Семенченко відповідь на свій запит отримав у травні, а опублікував тільки зараз. Чому так довго мовчав, якщо в протоколах такі "жахи", питання до самого депутата. Припустимо, що вся справа у передвиборчій кампанії. Зараз винести документ на загал, та й ще відповідним чином його прокоментувати, означає отримати гарну нагоду для піару в стилі "все пропало" і "зрада". Скоріш за все, саме цим і займуться висуванці близьких до "приватівців" "Самопомочі", "Укропу" і "Відродження", пише "ДС".

На останньому ефірі у Шустера Ігор Палиця прозоро натякнув, що українців годують дозованою інформацією про зміст Мінських угод. І ось вам - оприлюднений документ, де написано, що нам "повертають" контроль над кордоном після місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях та в разі проведення конституційної реформи з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, що передбачає в якості ключового елемента децентралізацію з урахуванням особливостей окремих районів Донецької і Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів, а також прийняття постійного законодавства про особливий статус вказаних районів. Крім того, Семенченко акцентує увагу на примітці, яка містить амністію, співпрацю "окремих районів" з Росією та ще низку "поступок". Дійсно, виглядає так, ніби Росія впихає нам назад "ДНР" і "ЛНР" з тамошніми терористами і "ватниками", а ми забираємо та ще й дякуємо. Саме в такому руслі і відбуватиметься інтерпретація Мінських угод деякими учасниками передвиборчої кампанії.

Проте ні Семенченко, ні інші "свідки зради" не говорять, що виконання Мінських домовленостей стане можливим лише за однієї умови - припинення вогню і виведення російських окупаційних військ з Донбасу. Все інше - фетиші. Кожна зі сторін угоди вичитує в ній те, що хоче. Приміром прес-секретар Путіна Пєсков вкотре повторив, що Москва не є стороною, яка має виконувати Мінські угоди. Але альтернативи їм немає. Захід також наголошує на обов'язковості виконання домовленостей, але там вказують, що Київ їх дотримується, а терористи - ні. Чия позиція нині для нас важливіша - Москви чи Брюсселя й Вашингтону? Останні підтримують конституційні зміни, а Росія, "Лугандон" і "Самопоміч" - ні. Невже Семенченко вважає, що Обама з Меркель нас "зливають"? Чому ж тоді нам дають кредити. Могли б махнути рукою, але цього не роблять. Але в разі, якщо наші вибори перетворяться на суцільний бедлам, це точно додасть кредиторам скепсису.

Чи будуть на окупованому Донбасі вибори? Ні. Ні восени, як це планують бойовики, ні будь-коли, аж поки Україна не встановить там свої правила. Про ці вибори говоритимуть, посилатимуться на Мінські угоди, але це спекуляції з усіх сторін. Приміром, Росія намагатиметься тиснути через своїх агентів впливу в Києві та в ЄС або вдаватиметься до трюків на кшталт висунення на перший план ліберал-сепаратиста Пушиліна замість відвертого "гопника" Захарченка. Проте це не більше, аніж маневри, кінцевого результату яких Путін не бачить. Він прагне показати, що відступив від Донбасу, щоб потроху трансформувати громадську думку в ЄС на підтримку пом'якшення санкцій. Але наразі все виглядає як "замороження" конфлікту, коли є Мінські угоди, які кожен читає як хоче, і реальність - годувати жителів окупованих територій Україна не буде. Як довго зможе їх утримувати своєю "гуманітаркою" Росія? Це її проблеми.

І що точно нам зараз не слід робити, так це ставити під сумнів написане в Мінських документах. Бо, виходить, що раз ми не узгоджували з сепаратистами і їх ляльководами зміни до Конституції, а вони, нагадаємо, їх не влаштовують, отже, ми також не виконуємо домовленості. Звідси питання до "свідків зради": вони хочуть, щоб Україна сама себе висікла? Який варіант виходу з війни, окрім Мінська-2? Поновлення бойових дій, посилення російської агресії, втрата чергового Дебальцевого і... десь колись Мінськ-3. Це знову заведе ситуацію у глухий кут на довгі роки. Тож, якщо політики, яких асоціюють з Коломойським, затіяли небезпечну гру на загострення, то вони дуже ризикують прорахуватися. А ціна прорахунку в цій грі може бути катастрофічною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme