"Зрада" з НАЗК: Яценюк не дає Порошенку привезти безвіз з Брюсселя

Боротьба за посади у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) може призвести до втрати ще одного шансу отримати безвізовий режим в Україні

"Зрада" з НАЗК: Яценюк не дає Порошенку…

Епопея з обранням членів НАЗК може призвести до дуже неприємних наслідків в переддень поїздки Петра Порошенка до Брюсселю, де він має повідомити європейським партнерам про повне виконання Україною всіх умов щодо безвізового режиму. Втім, без обрання повноцінного складу НАЗК це зробити буде неможливо.

Водночас конкурсна комісія усіляко гальмує обрання членів і не хоче поставити крапку у всій цій історії. Як стало відомо, протягом двох діб ведеться жорстка дискусія з приводу того, щоб проштовхнути у склад НАЗК екс-заступника міністра юстиції Руслана Рябошапку, який представляе Реанімаційний пакет реформ. Варто зауважити, що Рябошапка працював в Мінюсті під началом Павла Петренка, однак пізніше вони посварилися, і в кінці в 2014 року Петренко знайшов спосіб, щоб прибрати свого недруга з посади. При цьому людьми Петренка була запущена інформація про зв’язки Рябошапки з іншим екс-міністром юстиції Олександром Лавриновичем. В принципі, враховуючи давню роботу Рябошапки на різних посадах в структурі Мінюсту, це цілком можливо…  

Варто розуміти, що комісія НАЗК умовно поділилася на три групи впливу – президента, прем’єра та громадськості (а фактично Реанімаційного пакету реформ, неформальним лідером якої називають громадського активіста Віталія Шабуніна, якого, як кажуть наші джерела, слухає навіть посол ЄС Ян Томбінський). Кожна група фактично має блокуючий пакет під час голосування. Всього у комісії 8 членів і для затвердження треба 6 голосів. Умовні групи Порошенка та Шабуніна за Рябошапку, але категорично проти - група Яценюка. Так, у ніч на вівторок голосування в комісії було вперше заблоковано через розбіжності її членів щодо можливості призначення кандидата від РПР Руслана Рябошапки. Троє представників комісії – Віктор Шлинчак, Леся Шевченко та перший заступник глави Мінюсту Інна Севостьянова (людина Петренка та Яценюка) синхронно дали Рябошапці найнижчі бали, тим самим заблокувавши його обрання. Севостьянова, аргументуючи своє голосування, зазначила, що Рябошапка "співпрацював з Лавриновичем" і не гідний брати участь у роботі НАЗК.

Наступного дня, 15 березня, комісія з обрання членів НАЗК знову провалила голосування за кандидатів, після чого заступник голови адміністрації Олександр Данилюк тимчасово призупинив участь в роботі комісії. В результаті, ввечері після термінових зустрічей з президентом Петром Порошенком та послом ЄС Яном Томбінським та візиту президента до членів комісії, засідання продовжилося до двох ночі, але нічим закінчилося.

Варто зазначити, що створення НАЗК лишається єдиною вимого для візової лібералізації з ЄС. І Порошенко, у якого на 17 березня запланований візит до Брюсселя, збирався повідомити ЄС про дообрання мінімальної необхідної кількості членів НАЗК, після чого розраховував нарешті отримати позитивну відповідь (чи хоча б обіцянку) щодо отримання безвізового режиму для України.

У своєму останньому зверненні до членів комісії Порошенко мало не прямим текстом зазначив, що готовий на будь-яких членів НАЗК. Тому можна припустити, що попри боротьбу за крісла вже сьогодні в решті-решт Україна виконає останню умову перед нашими західними партнерами задля того, щоб в них вже не було ніяких відмовок з цього приводу. Утім, Яценюк, який зубами вчепився у своє крісло обрав тактику гри на пониження рейтингу Президента, а відтак йому дуже не вигідно, щоб Порошенко привіз з Брюселя чітку обіцянку безвіза. Що стосується групи Шабуніна, то там теж категорично не хочуть поступитися Яценюку і єдиний варіант - це те, що Порошенко домовиться з Яценюком, але тоді ми почуємо дуже гучні крики про "зраду" з боку громадськості.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme