Три важливих нововведення, які вступили в силу з 1 липня

Depo.ua вирішив нагадати про важливі зміни у законодавстві, які вступили в силу з сьогоднішнього дня, і матимуть серйозний вплив на життя громадян України

Три важливих нововведення, які вступили…

Скасовано податок на пенсії

З сьогоднішнього дня набуває чинності закон про скасування оподаткування пенсій. Мова йде не про всіх пенсіонерів: оподаткування пенсій скасують для близько 300 тисяч пенсіонерів. Мова йде про низку верств населення: чорнобильців, шахтарів, колишніх військовослужбовців тощо, які відтепер будуть отримувати свої пенсії без сплати податку.

Щоправда, на цьому фоні якось неоковирно виглядає той факт, що ще одна верства населення – суддівська – з червня-місяця матиме право отримувати фактично необмежені пенсії. Варто нагадати, що раніше Верховна Рада ухвалила рішення, згідно з яким, жерцям Феміди мала бути обмежена пенсія до і так чималих 10,7 тисяч гривень. Втім, КСУ заборонив це рішення, і відтепер судді фактично живуть поза пенсійним законодавством. Це при тому, що згідно з Конституцією кожен громадянин України має бути в рівних умовах. Втім, дехто вирішив бути рівнішим за інших.

Чергове зростання тарифів

На українців чекають новий злет тарифів. Так, Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90% з 1 липня.

Тарифи на гаряче водопостачання в Україні збільшаться до 63-78 гривень за кубометр. Згідно з постановою, вартість 1 кубометра води залежатиме від постачальника послуги і наявності рушникосушки в квартирі.

Цікаво, що різні тарифи можуть бути навіть в одному місті. Так, в Києві клієнти компанії "Київенерго" платитимуть 77,67 гривні за кубометр гарячої води за умови наявності рушникосушки в квартирі, а без рушникосушки плата за кубометр води становитиме 71,59 гривні. А от  клієнти Дарницької ТЕЦ платитимуть відповідно 67,95 і 62,68 гривні за кубометр гарячої води. Різниця у тарифах різних компаній утворилася через те, що вони використовують різні матеріали для вироблення теплової енергії (природний газ та вугілля).

Як це не сумно, але й вугілля, й природний газ переважно імпортуються. Тому чи не найбільш головне завдання держави зараз полягає в тому, щоб провести швидку модернізацію застарілих ТЕЦ, а також у забезпеченні реальних заходів зі збільшення енергоефективності. Інакше нас і надалі чекатимуть чергові тарифні стрибки, які доведуть і так зубожілий народ до сказу.

Ліквідація ЖЕКів

Сьогодні, згідно з Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", сплив термін, до якого мешканці мали б визначитися, як керувати своїм будинком без комунальних підприємств. Чому без? Бо з липня цього року КП припиняють свою роботу.

Даний закон давав рік на створення ОСББ. Якщо у тому чи іншому будинку ОСББ не створено, то за них це зробить місцева влада. Тобто місцевий виконком обере компанію, яка буде обслуговувати ваш будинок замість старих комунальних підприємств. Втім, наразі абсолютно незрозуміло, що це будуть за компанії. Невідомо й процедуру, за якою вони будуть відбиратися.

Вже зараз багато хто з експертів говорить, що деякі хитрі чиновники влаштують для жильців, які не створили власні ОСББ, справжню кабалу, у вигляді компаній, які нав’яжуть згори, і яких прибрати буде дуже складно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme