Поле битви: Майно агрохолдингу "Мрія" залишається яблуком розбрату

Екс-власники агрохолдингу "Мрія" не залишають спроби повернути втрачене майно всіма доступними способами. При цьому методи Івана Гути бентежать всіх, крім нього самого, адже мета виправдовує засоби

Поле битви: Майно агрохолдингу "Мрія" за…

При цьому методи Івана Гути бентежать всіх, окрім нього самого, адже мета виправдовує засоби. А мета сімейства Гут очевидна - вичавити з ситуації, що склалася, максимум користі і прибутку, а в ідеалі - знову отримати контроль над втраченими раніше активами.

Інформаційні війни між колишніми власниками і кредиторами дефолтного агрохолдингу "Мрія" тривають. Останній постріл зробили екс-власники, висунувши своїм опонентам досить своєрідне звинувачення. На їхню думку, підприємства, що входять до складу холдингу, ховають від правосуддя бойовиків ДНР, а нинішній керівник "Мрії" Саймон Чернявський нібито діє під чуйним керівництвом російських спецслужб і завдає "умисного удару" по економіці України і її аграрному сектору.

Разом з тим, ніхто не поспішає пояснювати, як колись успішний агрохолдинг, який демонстрував блискучі результати і викликав довіру у зарубіжних інвесторів, в один момент зазнав фіаско. Мабуть, таке мовчання комусь потрібно. Щоб знайти відповідь на це питання, потрібно придивитися до історії становлення холдингу трохи пильніше.

Наприклад, колишні власники створювали фіктивні фірми зі статутним капіталом в 4 тис., а то і зовсім в 1 тис. грн, а потім купували через них підприємства, що входять до структури "Мрії", за десятки, а то і за сотні мільйонів гривень. І при цьому нікого з юристів або нотаріусів не хвилювало, що майно заарештовано як заставне і продажу не підлягає.

Хоча, можливо, варто згадати і про особи цих самих юристів. Наприклад, з сім'єю Гути активно працював дехто Юрій Скаліцький з юрфірми "Укрінвест". Цікава персона, яка називає себе адвокатом, але адвокатського свідоцтва не має. Зате може похвалитися зв'язками з колишнім полковником МВС Володимиром Карасиком, якого було виключено з громадської ради за сепаратизм.

Самому сімейству Гут також потрібно буде відповідати на питання суддів і пояснювати, куди таємничим чином зникли понад 1000 одиниць техніки, яку не можна було ані продавати, ані передавати в оренду будь-яким третім особам. Також правоохоронні органи, швидше за все, зацікавить питання про земельну ділянку під будівництво морського терміналу, яку було переоформлено в не менш загадковий спосіб. Одним словом, розмова буде довгою ...

Сайт "Обозреватель".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme