Глава фінкомітету Ради Рибалка розповів, до чого призведе погіршення доступності банківських послуг

Одним з наслідків виведення на ринку більше 90 банків стало зменшення кількості банківських відділень, а отже - рівня доступності банківських послуг для кожного жителя України

Про це в своєму блозі на "Обозревателе" написав глава Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка, передає Depo.ua.

"Тільки з початку 2017 року в нашій країні закрилося 321 банківське відділення, а за три роки їх кількість зменшилася вдвічі - з 19,3 тис. На початку 2014 року до 10 тис. Сьогодні оплата комунальних послуг, обмін валюти, оформлення кредитної картки або грошового переказу стали для мільйонів людей менш доступними", - наголосив депутат.

"На жаль, в Україні ситуація плачевна: ми маємо чи не найменшу кількість банківських відділень в світі на 1000 жителів, за даними Світового банку. Це ознака ще один негативний наслідок масштабного банкопаду: зниження конкуренції серед банківських установ. Що неминуче призведе до погіршення якості послуг і до зростання їх вартості", - додав С. Рибалка.

Глава фінкомітету Ради впевнений, що додатковий ризик - це збільшення частки іноземних банків в структурі системи.

"Звернемо увагу на те, як злагоджено менеджмент іноземних банків підтримує дії Національного банку щодо виведення фінустанов з українським капіталом з ринку, підвищення рівня капіталізації (що призведе до вимушеної ліквідації ще з десятка банків) і ін. Вони мають в цьому пряму вигоду: частка "іноземців" буде рости, вони поступово перетворяться в монополістів на ринку", - підкреслив він.

С. Рибалка нагадав, що в країні досі відсутня стратегія розвитку державних банків як інструментів розвитку української економіки, як це прийнято в усьому світі.

"Уся стратегія Мінфіну... зводиться до того, щоб рано чи пізно все державні банки розпродати інвесторам. Зараз вони є найбільшими - за розміром і обсягами операцій - гравцями банківського ринку. Тому придбати їх зможуть тільки іноземні інвестори. Так що фактично за 5-7 років отримаємо повну монополію іноземних фінансових структур на ринку", - прогнозує депутат.

Це означає мінімум можливостей для кредитування стратегічно важливих галузей, менший доступ до кредитування для малого та середнього бізнесу, повна відсутність відчуття специфіки місцевого бізнес-клімату, вимивання з України ресурсів і залежність економічної стабільності держави від примх світової фінансової еліти за ширмою "незалежного" від народу Україна Національного банку, резюмував він.

На думку депутата, державні банки повинні залишатися у власності уряду і використовуватися для підтримки вітчизняної економіки, а вплив іноземних фінансових структур на банківський сектор слід обмежити на законодавчому рівні.

"Доступність банківських послуг потрібно кардинально збільшувати, для цього слід поліпшити умови для конкуренції фінансових установ і припинити штучно вбивати малі і середні банки з-за безглуздих вимог до мінімального розміру капіталу", - наголосив С. Рибалка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme