Історія дня: Як дітей, котів і вуха відправляли поштою

Сьогодні відзначають Всесвітній день пошти

Історія дня: Як дітей, котів і вуха відп…

Рівно 142 тому у Берні 22 країни підписали Бернський договір, який проголошував створення Генерального поштового союзу. За чотири роки організацію перейменували на Всесвітній поштовий союз. Наразі у його складі 192 країни. 

І хоча зараз система доставки листів та бандеролей викликає мало нарікань, ще на початку минулого сторіччя історія пошти багато хто вважав хронікою абсурдів і курйозів. Адже переправляли не лише речі та листи. 

Depo.ua пропонує дізнатися про найбільш незвичайні поштові перевезення в історії.

1. Так, у 1913-1920 роках практичні мешканці США намагалися вирішити за допомогою пошти якомога більше проблем - в тому числі, відправляли дітей до родичів.

Вперше ідея спала на думку подружжю з Огайо - кметливі батьки порахували, що купити сину страхування і заплатити за поштову доставку буде набагато дешевше, ніж придбати квиток на потяг. Коли співробітники пошти почали протестувати і відмовлятися, батьки нагадали їм правила, згідно з яким дозволялися перевезення не лише речей, але і живих істот, вага яких менше, ніж 22, 2 кг.

Як дітей, котів і вуха відправляли поштою - фото 1

У 1915 році мода дійшла апогею: усі воліли зекономити на перевезення, заплативши всього 10, 15, 20 фунтів. 

Тож дітей продовжували пересилати по всій країні, доки не вийшов наказ, який суворо забороняв подібні експерименти. 

2. Відкриття головного поштового відділення в Нью-Йорку виявилося святом не для всіх - бідолашній кицьці довелося теліпатися у циліндрах, якими на початку XX століття доставляли листи. Навіщо було запускати тваринку в циліндровий лабіринт разом з Біблією і персиком, для більшості лишається загадкою. 

Як дітей і котів відправляли поштою - фото 1

Але кицька стала не єдиною поштовою мандрівницею у світі тварин. Так, у 1954 році чоловік надіслав поштою хамелеона. При цьому керувався виключно "гуманістичними" міркуваннями. Мовляв, у Огайо тварина замерзне, тож логічно переправити її у більш теплу Флоріду. В пояснювальній записці попросив поштарів після отримання випустити тварину на волю, що ті і зробили. 

Як дітей, котів і вуха відправляли поштою - фото 3

Поштарям запам'яталось і замовлення на перевезення живого хом'яка: поїхавши на канікули в інше місто, юна британка почала сильно сумувати за домом, тож батьки вирішили розрадити донечку, доставивши їй пухнастого улюбленця. На щастя, тваринка залишилась жива. 

Більш сумна історія - про кота, якого помістили в бандероль вже мертвим. Господарі кицьки гайнули за кордон і, дізнавшись про смерть тварини, попросили доставити її тіло. Хотіли попрощатися з котом, допоки він був схожий сам на себе. 

До речі, живих бджіл транспортують і у наші дні - щовесни поштарі активно займаються доставкою живого товару. 

3. Спершу наївні поштарі не вказали граничну вагу бандеролі, тож у 1916 році підприємець Уїльям Козлеп вирішив переслати цеглу, якої вистачило б на будівництво цілого банку. 80 тис. цеглин були дбайливо запаковані в ящики, а вага вантажу склала 40 тон. Втім, заперечити нахабі було нічого, тож будматеріали успішно подолали відстань у 200 кілометрів.

4. Студенту коледжа разом зі скамійкою для гімнастичних занять доставили... безпілотник. Хлопець довго роздивлявся "бонус" і навіть хизувався ним в соцмережах. Як виявилося, літальний апарат використовують в управлінні атмосферних досліджень, а його вартість - $350 тис. В підсумку студент просто повернув безпілотник за адресою, вказаною на прикріпленій до апарату візитці. 

Як дітей, котів і вуха відправляли поштою - фото 2

5. Актор і музикант Джаред Лето три роки тому отримав поштою... людське вухо. До "талісману" додавалась записка "Ти мене чуєш". Принаймні саме таку історію Джаред розповів пресі. А щоб ніхто не сумнівався, причепив вухо на мотузку і таскав його по світських заходах. 

Як дітей, котів і вуха відправляли поштою - фото 3

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme