UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині антимонопольники шукають порушників-заготівельників молока

Антимонопольний комітет закликає громадян повідомляти про випадки порушення законодавства про захист економічної конкуренції

На Хмельниччині антимонопольники шукають…

Хмельницьке обласне відділення Антимонопольного комітету України досліджує ринок заготівлі молока для промислової переробки від індивідуальних господарств населення у Хмельницькій області, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу відомства.

Як повідомили в АМК, у межах області закупівлю молочної сировини для подальшої промислової переробки здійснюють понад 50 суб'єктів господарювання. Зазначений ринок є висококонкурентним в різних районах Хмельницької області. Ціни на молочну продукцію коливаються в межах від 5 до 9 грн за 1 кг. Закупівельна ціна молока визначається рядом причин, які в свою чергу впливають на її підвищення та зниження: сезонність (осінньо-зимовий і весняно-літній період), якість молока, сортність (молоко з індивідуальних господарств II ґатунку), регіони заготівлі (об'єм виробництва в регіоні), затрати на заготівлю, зберігання та транспортування, ціна на споживчому ринку (попит і пропозиція), тенденція споживання (експорт) молочної продукції на ринках інших країн тощо.

Протягом останніх років гостро постала проблема формування закупівельних цін на молоко, яке закуповується у населення, в зв'язку з відсутністю чіткого механізму встановлення таких цін.

Найпоширенішими порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання при встановленні цін на молочну сировину від населення, які полягають у встановленні однакових цін та одночасній зміні цін, - змови. Непрозоре встановлення закупівельних цін призводить до недоплати здавачам молока коштів за молочну сировину, а також до того, що населення втрачає зацікавленість в утримуванні великої рогатої худоби.

Так, територіальне відділення з метою припинення цих порушень лише протягом минулого року оштрафувало 13 суб'єктів господарювання на 123 тис. грн та рекомендувало 5 суб'єктам господарювання припинити дії з ознаками антиконкурентних узгоджених. Економічний ефект від вжитих заходів за листопад 2016 року – лютий 2017 року склав 23 млн. грн.

"Звертаємось до територіальних громад та здавачів молока з проханням надавати до територіального відділення інформацію щодо фактів вчинення суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність із заготівлі молока, порушень законодавства про захист економічної конкуренції", - просять антимонопольники.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme