Чому заочні засудження колаборантів треба поставити на потік

Кожен зрадник, будь він з Криму чи Донбасу, має розуміти: після вироку українського суду він не зможе сховатися ніде. Навіть на Росії

Чому заочні засудження колаборантів треб…

Схоже, система заочного правосуддя в Україні худо-бідно, але все ж таки розпочала працювати. Так, учора стало відомо про те, що суддя-зрадниця, колишня суддя Апеляційного суду Донецької області Людмила Стратейчук, що перейшла на службу до окупантів, буде засуджена заочно українським судом. Варто зауважити, що Стратейчук відома тим, що, працюючи на терористів, виносила смертні вироки українцям. Тепер їй "світить" до 15 років.

Є й більш відомі широкому загалу "заочники"-втікачі, яких скоро будуть судити у Києві. Так, Голосіївський райсуд Києва дозволив заочне розслідування стосовно екс-міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка. За даними Генпрокуратури, Клименко у період квітня 2012 – вересня 2013 року "у складі створеної і очолюваної Януковичем В.Ф, злочинної організації, зловживаючи службовим становищем, діючи з корисливих мотивів, шляхом реалізації розробленого злочинного плану і злочинної схеми заволодів коштами державного бюджету України на загальну суму 3,166 млрд грн, шляхом незаконної компенсації ПДВ на рахунки фіктивних підприємств, в особливо великому розмірі, які були розподілені між учасниками злочинної організації".

Варто зазначити, що тема масового використання системи заочного правосуддя вже давно перезріла. Адже мова йде не лише про представників команди Януковича, але й про відвертих колабораціоністів і зрадників з Криму та Донбасу. Фактично судові процеси мають стосуватися кількох сотень осіб, які переметнулися працювати до окупанта, або самі з самого початку агресії з боку Росії працювали на неї.

Так, існують деякі правові проблеми. Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко вимагає вдосконалити законодавство, яке унормовує роботу заочного правосуддя. За його словами, ці зміни дадуть змогу уникнути можливих звинувачень з боку Європейського суду з прав людини. Верховній Раді варто якомога швидше поставити крапку в законодавчій казуїстиці.

Головне завдання влади полягає у тому, щоб поставити судові вироки зрадникам України, нехай і заочні, на потік. Ті, хто зараз живе у Москві, Донецьку чи Севастополі повинні розуміти, що спокою їм не буде. Адже після судових вироків у Києві документи про засудження будуть передані до всіх країн світу і, зокрема, до Інтерполу. Як відомо, ця міжнародна структура не дуже горить бажанням заносити до своєї бази наших колишніх можновладців, які зараз сидять на Росії. Мовляв, політичні справи – це не парафія Інтерполу. Утім, у нашої сторони в рукаві завжди буде козир: всі ці особи у нас будуть засуджені за зраду Батьківщині або за тероризм. В іншому випадку Інтерполу можна буде запропонувати зняти з розшуку всіх, кого розшукують по судовим вирокам за тероризм. Імідж "чесних та виважених" Інтерполу буде гарантовано…

Авжеж, багато хто скаже: всі персонажі, яких будуть заочно судити, спокійно житимуть на Росії, яка буде ігнорувати рішення українських судів. Утім, там можуть ігнорувати один-два вироки, але коли таких вироків будуть сотні, а Україна офіційно вимагатиме віддати кілька сотень засуджених, Росії доведеться якось пояснювати, чому вона це не робить. До чого це призведе? Кремль перетвориться в одного великого "чуркіна", який смішитиме увесь світ розповідями про страшні трибунали в Україні…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme