Сексолог дала п'ять порад, які допоможуть уникнути розлучення

Одна з найбільш надійних передумов наближення розриву, за словами психолога Джона Готтмана – коли пара починає відчувати, що певні проблеми "приросли" до стосунків, як колючі молюски

Поміркувавши певний час над цією фразою, я вирішила разом з психологом Ланою Стахелі пошукати виходи з цих безвихідних ситуацій у стосунках, які ми могли б запропонувати парам, передає depo.ua з посиланням на aarp.org.

Результатом цієї роботи стала книга, п'ять найбільш ефективних стратегій з якої я хочу запропонувати тут:

1. Позбувайтеся від повторюваних розмов

Коли одному з партнерів не вдається домогтися бажаного, людина часто повертається до теми знову. І знову. І знову.

Припустимо, щось неймовірно хворобливе (наприклад, зрада) зруйнувало взаємну довіру, і потерпіла сторона не може втриматися від повернення до теми раз за разом. Це зрозуміло. Але чи це допомагає впоратися з первинною причиною поточного конфлікту? Анітрохи. Навіть навпаки, це сигналізує другому партнеру, що можна перестати слухати.

Тому постарайтеся зрозуміти, що з кожним повторенням ефект від ваших звинувачень слабшає, і з часом вони просто стають дратівливими. Кращий варіант – домовитися, що ніхто з вас більше не буде піднімати цю тему. Визнайте, що вам все ще боляче, а потім почніть разом працювати над відновленням довіри. Якщо справа в зраді, домовтеся уникати району, де живе колишній коханець або коханка. Також ви можете обмінятися паролями, списками контактів – зробити все, щоб забезпечити повну відкритість.

Якщо ви все ще відчуваєте себе в глухому куті, зверніться до терапевта. Нові спроби поліпшити ситуацію тільки затягнуть вас у болото ще глибше.

2. Винагороджуйте бажану поведінку

Немає такого поняття, як "конструктивна критика". Є лише звичайна критика, і люди терпіти її не можуть.

Тому, якщо це не питання життя і смерті, тримайте при собі свої геніальні ідеї щодо того, як слід жити іншим. Одна справа, коли партнер питає вашої поради. Зовсім інша – коли ви за власним бажанням пропонуєте ідеї, про які ніхто не просив. Як би ви не намагалися пом'якшити удар, вашому партнеру (та й взагалі кому завгодно, якщо вже на те пішло), критика буде неприємна.

Що робити? Кажете, що партнеру слід було б зробити, а не що припинити робити. Замість того, щоб говорити: "У чорному ти бліда, як смерть", скажіть: "У блакитному ти чудова".

3. Залишайте сварки на потім

Спроби вирішити складне питання, коли ви обидва втомлені й роздратовані, програмує вас на поразку. Гнів часто змушує мозок перейти в режим виживання, в результаті чого ви можете почати діяти нераціонально.

Відкладіть обговорення проблеми, і зранку вона здасться вам не такою вже й нерозв'язною.

4. Напишіть чернетку перед важливою розмовою

Запишіть основні тези, те, що хочете сказати, не покладайтеся на імпровізацію. Коли дійде до важливої розмови, почніть з основної ідеї і намагайтеся висловлюватися стисло. Обидві ці стратегії гарантують, що ви донесете свою ідею до партнера.

5. Говоріть партнеру компліменти. Щодня

Ви коли-небудь помічали, як часто ми говоримо компліменти дітям і як рідко – дорослим?

Адже всім – але особливо вашому партнерові – хочеться знати, що його або її цінують і захоплюються. Якщо ви приділите цьому час, ви дізнаєтеся, що у зовнішності або поведінці вашого партнера є безліч речей, які гідні похвали – навіть якщо мова йде лише про нове простирадло або смішний жарт.

Компліменти створюють позитивні емоції за тим же принципом, як дотик допомагає виробленню ендорфінів. Чим більше щирих позитивних емоцій вам вдасться висловити щодо свого партнера, тим міцнішим стане зв'язок між вами.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme