Підрядник кримського енергомосту може виявитися шахраєм

Глава фірми-підрядника будівництва енергомосту з Краснодарського краю в Крим Олександр Мураткін може стати фігурантом кримінальної справи про шахрайство

Стосовно його колишньої фірми ведеться перевірка МВС, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Поліція на вимогу Московської прокуратури проводить перевірку ситуації навколо групи компаній "Сетьстройсервис" (ССС), що належала Олександру Мураткін - нинішнього керівника ТОВ "Ленелектромонтаж" (Лем), який виступає підрядником будівництва енергомосту з Краснодарського краю в Крим. Проблемою став кредит від "Промсвязьбанка", який ССС взяла в 2013 році на будівництво ГЕС в Грузії, а також зведення ЛЕП у Володимирській області.

У Промсвязьбанку стверджують, що всього ССС отримала 1,427 млрд руб. На ці гроші, за версією представників банку, компанія провела роботи у Володимирській області, проте позбулася права закінчувати їх, оскільки не надала замовнику дані про зміни в кошторисі. Було проведено новий конкурс, який виграло ТОВ "Ленелектромонтаж", яке отримало в результаті гроші за виконані роботи. Представники Промсвязьбанка стверджують, що єдиним власником "Лем" на той момент був син Мураткіна Максим.

Що стосується грошей за обладнання для ГЕС в Грузії, то вони, за даними банку, опинилися в фірмі, яка належала другу Мураткіна - Андрію Денисюку.

Потім Мураткін продав ССС Денисюку, а останній оголосив про банкрутство компанії, яка на той момент залишалася винна банку 966 млн руб.

Юристи банку угледіли в діях Мураткіна і Денисюка ознаки шахрайства та подали відповідну заяву в УВС Центрального адміністративного округу (ЦАО) Москви. У поліції, правда, вважають, що конфлікт відноситься до сфери господарських спорів і має вирішуватися в арбітражі. Юристи тоді звернулися зі скаргою в прокуратуру, яка вирішила, що їхні аргументи обгрунтовані.

Сам Мураткін заявив, що йому не було сенсу шахраювати з кредитними грошима. За його словами, Денисюк з восени 2013 року розпоряджався всією будівельною та фінансовою діяльністю ССС, а до того ж при зміні власника поручився за кредит як приватна особа.

Видання вказує, що в схожій ситуації опинився і Газпромбанк, що надав ССС кредити приблизно в той же час і під ті ж самі проекти, що і Промсвязьбанк. Правда, ця фінансова структура звернулася із заявою в УВС Південно-Західного адміністративного округу Москви, і там було порушено кримінальну справу про "шахрайство в особливо великому розмірі" (ч.4 ст.159 КК РФ) щодо "невстановлених керівників ССС".

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme