США виступають за миротворців ООН на кордоні України з Росією

Сполучені Штати Америки виступають за розміщення миротворців ООН на українському Донбасі на всій окупованій території, в тому числі на кордоні з Росією, і наполягають, щоб вони мали широкий мандат

Про це заявила речниця Державного департаменту США Гедер Науерт, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Хочу чітко наголосити, що будь-які такі сили повинні мати широкий мандат – забезпечувати мир і безпеку на всій окупованій території України, до самого кордону і включно з кордоном із Росією, для того, щоб уникнути поглиблення чи закріплення поділу України", – заявила Науерт.

Вона нагадала, що європейські держави, наприклад, Німеччина, погоджуються в цьому зі США.

"Ми віримо, що можливість миротворчих сил ООН на сході України – це ідея, яку, звичайно, варто вивчити. Ми вважаємо, що це можливий засіб захистити українських громадян, незалежно від національності. Ми вважаємо, що це створює потенціал для відновлення суверенітету України і її територіальної цілісності… Наша мета проста: ми б хотіли відновлення територіальної цілісності України і також захисту українців, незалежно від їхньої релігії, національності чи мови", – сказала Науерт.

Вона також додала, що США вважають за необхідне поліпшити становище з безпекою як перший крок до врегулювання на окупованій частині Донбасу.

"Ми неодноразово закликали Росію забезпечити справжній і тривкий режим припинення вогню. Ми б хотіли, щоб вона пішла на розведення сил уздовж лінії контакту, вивела важке озброєння і дозволила повний, безперешкодний і безпечний доступ міжнародним спостерігачам, включно з міжнародним кордоном", – заявила речниця Держдепартаменту.

Нагадаємо, Україна ознайомила Раду безпеки ООН і своїх партнерів зі своєю позицією щодо розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, але свого проекту резолюції про це ще не подавала.

Раніше заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що українська делегація у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку днями передала на розгляд партнерам з Ради безпеки ООН свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

Клімкін також заявляв, що українська позиція щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі полягає в тому, що перш ніж туди зайде міжнародний контингент, Росія повинна вивести з Донбасу озброєння і найманців

Як відомо, президент України Петро Порошенко має намір виступити на Генеральній асамблеї й у Раді безпеки ООН, де обговорить тему впровадження миротворчої місії.

Попри наміри нинішньої адміністрації США суттєво скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, офіційний Вашингтон все ж готовий зробити виключення для України - США готові фінансувати миротворців ООН на Донбасі.

Фото: JoAnn S. Makinano/US Air Force

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Війна