Летюча варта: Що за нові дрони отримали українські прикордонники

Прикордонників також інколи балують технічними новинками

Руслан Рудомський

Днями Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби отримав сучасні квадрокоптери для підготовки майбутніх прикордонників. Серед найновіших зразків – квадрокоптер DJI Matrice 200 V2 та квадрокоптер DJI Mavic 2 Enterprise Dual (Smart Controller).

Depo.ua вирішив з'ясувати – що це за квадрокоптери і які їхні функціональні можливості.

DJI Matrice 200 V2 відноситься до квадрокоптерів промислового призначення та можуть використовуватись у складних метеоумовах.

Ці квадрокоптери обладнані системою OcuSync 2.0, яка підтримує автоматичне перемикання між двох частотних діапазонів. А якщо встановити кілька корисних або сторонніх корисних навантажень, то за допомогою додатку DJI Pilot можна переналаштувати центр ваги безпілотника, покращуючи його льотні характеристики і безпеку.

За допомогою цього ж додатку DJI Pilot, за необхідності (коли ситуація вимагає ненав'язливих дій дрона, особливо вночі) всі вогні можуть бути повністю вимкнені.

Шифрування AES-256 забезпечує безпеку передачі даних, завдяки чому можна бути впевненим, що важлива інформація залишається в безпеці.

Система FlightAutonomy з переднім, нижнім і верхнім датчиками виявляє перешкоди і уникає їх, одночасно забезпечуючи точне зависання, дозволяючи дронам впевнено літати.

Завдяки оснащенню верхнім і нижнім маяками для запобігання зіткнень, дрон V2 за необхідності може бути видно вночі або в умовах низької освітленості, що робить роботу в не ідеальних умовах безпечнішою.

А завдяки вбудованому приймачу ADS-B технологія DJI AirSense підвищує безпеку повітряного простору, автоматично надаючи оператору інформацію в реальному часі про найближчі повітряні об'єкти.

До речі, вартість такого дрону у вільному продажі складає 247 680 грн.

DJI Mavic 2 Enterprise Dual належить до класу смарт-дронів. Його розміри складають всього 322×242×84 мм в розкладеному стані.

Він оснащений камерою з 2-кратним оптичним і 3-кратним цифровим масштабуванням, що дозволяє працювати на відстані від об'єкта зйомки, не ставлячи під загрозу обладнання. При цьому система GPS записує час і дату зйомки зображень. Також дрон оснащено тепловізорами, які мають потужні характеристики та можливості з ведення повітряного моніторингу як вдень, так і вночі.

Подвійний ліхтар призначений для виконання завдань в областях з поганим освітленням. У свою чергу, стробоскопний маяк створений для підвищення безпеки, дозволяючи іншим пілотам легко виявляти дрон на відстані. А гучномовець потужністю 100 дБ може використовуватися для передачі голосу в режимі реального часу або відтворювати запис.

Доступ до літального пристрою і всіх його функцій захищений паролем. Це забезпечує безпеку польотів і надійне зберігання даних вбудованого сховища на 24 Гб, що запобігає витоку конфіденційної інформації. Якщо дрон буде втрачено, то персональна система доступу захистить збережені у ньому дані.

Ссистема FlightAutonomy надає всенаправлене розпізнавання перешкод, включаючи сенсорну систему, яка поєднує 8 зображень з високою роздільною здатністю і двох інфрачервоних датчиків, розташованих з боків дрону. Потужні датчики працюють синхронно, щоб визначити відносну швидкість і відстань між літальним пристроєм і перешкодою.

Крім цього, Mavic 2 Enterprise оснащений набором малошумних пропелерів, що ідеально підходять для маневрування в складних умовах, одночасно зменшуючи шум під час польоту. Силова установка дозволяє користуватись часом польоту до 31 хвилини і максимальною швидкістю до 72 км/год.

Залишилось додати, що коштує такий дрон 88 280 грн за одиницю.

Як бачимо, обидва квадрокоптери виглядають досить цікаво і можуть бути корисними. Хочеться вірити, що слідом за навчальним центром такі дрони надійдуть і у розпорядження прикордонних загонів.

Читайте також: Безпілотник-спостерігач: Як українська армія опановує технології майбутнього.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Війна