Все почалося з далекобійників: Фоторепортаж про антиковідні протести в Канаді

У Канаді шостий день тривають масові протести через нові антиковідні правила. Прем'єр-міністр країни про всяк випадок забрав родину і переїхав зі свого будинку у секретне місце

Валя Котик

В Канаді з п'ятниці тривають протести, до яких долучилися тисячі місцевих жителів - вони виступають за пом'якшення антиковідних заходів. Depo.ua розповідає і показує, як це відбувається.

Все почалося з далекобійників, незадоволених введеними антиковидними обмеженнями. Водії вантажівок вимагають скасувати пакет антиковидних заходів, який набув чинності 15 січня. Влада зобов'язала невакцинованих далекобійників, які повертаються із США, здавати ПЛР-тести та витримувати 14-денний карантин. 

Фото: скріншот з відео

В акції взяли участь і вакциновані далекобійники, вони виступають не проти карантинних заходів, а проти "політики примусу та поділу громадян на категорії".

На фото: прихильники тримають прапори, коли колона вантажівок проходить по шосе в Ріго, Квебек. "Конвой свободи" канадських далекобійників та інших активістів прямує до Оттави на знак протесту проти вакцинації, мандатів та інших заходів боротьби з Covid-19.

Фото: Getty Images

Протяжність колони становила близько 70 км, повідомив 26 січня представник руху у коментарі Toronto Sun. Видання підрахувало, що в ній було близько 50 тисяч машин.

Фото: Getty Images

Далекобійники проїхали приблизно половину країни, щоби протестувати на вантажівках у столиці.

Фото: facebook PierrePoilievre

По дорозі колона зростала, як і кількість тих, хто співчуває далекобійникам.

За кілька днів небайдужі жителі Канади зібрали для водіїв, що беруть участь в акції, близько 5 млн доларів на бензин, хоча профспілка далекобійників не підтримала акцію.

29 січня на Парламентському пагорбі, де засідає найвищий законодавчий орган країни, зібралися тисячі канадців. У Оттаві разом із водіями протестувати вийшли й інші люди, які вимагають скасувати всі обмеження.

Фото: twitter.com/mackaytaggart

Фото: twitter.com/ChrisGNardi

Того ж дня начальник поліції Оттави Пітер Слолі заявив, що "Конвой свободи" – це масовий протестний рух, на який не можна не зважати. Поліція запросила підкріплення з інших міст. Місцеве ТБ повідомило, що прем'єр із міркувань безпеки переїхав зі свого будинку в інше місце.

Поліція Оттави підрахувала, що на охорону правопорядку у місті під час протестів йде $800 тис на день.

Фото: twitter.com/ChrisGNardi

"Ми бачили багато випадків деструктивної, неадекватної та загрозливої ​​поведінки з боку демонстрантів",  - заявили керівники поліції в комментарі місцевому виданню ottawacitizen.

У службі заявили, що знають про наміри протестувальників залишатися на місці, додавши, що це й надалі спричиняє проблеми з транспортом, шумом та безпекою. Влада рекомендує жителям уникати подорожей до центру міста, а тим, хто працює в центральних офісах, перейти на дистанційну роботу.

Організатор "Конвою свободи" Патрік Кінг (на фото) заявив, що далекобійники не покинуть Оттаву. Вони планують залишитися на Парламентському пагорбі, доки не будуть усунені всі заборони, пов’язані з COVID-19.

Читайте також: Свободу вантажівкам: Як у Канаді відбувається антиковідна революція

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ