В ЄС підготували низку заходів щодо чорноморського регіонального співробітництва

Рада Європейського Союзу ухвалила висновки щодо залучення ЄС до чорноморського регіонального співробітництва

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС, пише Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Зазначається, що Рада підтверджує свою прихильність до сприяння процвітанню й стабільності в чорноморському регіоні. Вона наголошує на зростаючому стратегічному значенні чорноморського регіону для ЄС і закликає до посилення участі ЄС у регіональному співробітництві на базі ініціативи Чорноморської синергії.

Зокрема, ЄС підкреслює важливість використання нових можливостей для економічного розвитку, стійкості та сполучення в регіоні та за його межами.

У цьому контексті вона повторює, що повага до міжнародного права, зокрема до принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, Конвенції ООН з морського права, включаючи свободу судноплавства, а також політичні рішення ЄС та його політика невизнання незаконної анексії Криму, є фундаментальними для підходу ЄС до регіонального співробітництва в чорноморському регіоні.

В ЄС підкреслюють важливість подальшого тісного співробітництва з місцевими органами представників громад, академічних і бізнесових кіл.

Рада підтримує транскордонну співпрацю в Чорному морі, зокрема Спільну операційну програму басейну Чорного моря, "як важливий двигун для співпраці між місцевими та регіональними зацікавленими сторонами, з відчутним результати добробуту для прибережних громад".

З-поміж цього, Рада закликає Верховного представника і Європейську комісію належним чином розглянути ініціативу Чорноморської синергії в майбутньому програмуванні фінансово-технічної співпраці.

Особливо актуальними є спільні дії у сфері навколишнього середовища, транспорту та енергетики, вважають у ЄС.

Також Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС заявила про намір набути повноправного членства в Комісії із захисту морського середовища Чорного моря від забруднення.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, постійні представники країн Європейського Союзу погодили рішення щодо продовження кримських санкцій проти Росії на рік.

Також повідомлялось, що за безперервне втручання Кремля в ситуацію на сході України Росія може зазнати нових санкцій Євросоюзу.

Як відомо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав Указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку"

Україна звернулася до Радбезу ООН через паспорти Росії в "Л-ДНР".

25 квітня Радбез ООН збирав засідання щодо "паспортного указу" Путіна.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій обл. Павло Лисянський заявив, що в ОРДЛО вже склали списки для отримання російських паспортів.

Згодом МВС Росії заявило, що паспорти видаватимуть жителям окупованого Донбасу, не вимагаючи відмовитися від українського громадянства.

Відомо, що жителям окупованого Донбасу за отримання російського паспорта доведеться сплатити мито загальною сумою 5800 тис. рублів.

МінТОТ готує нові санкції у відповідь на спрощення процедури видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу.

Також повідомлялось, що Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу вважає за необхідне продовжити економічні санкції проти Росії через окупацію Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ