ЄС підготував Росії нові санкції за паспортизацію ОРДЛО, - ЗМІ

За безперервне втручання Кремля в ситуацію на сході України Росія може зазнати нових санкцій Євросоюзу

Про це повідомило 12 червня агентство dpa з посиланням на наявний в його розпорядженні проект підсумкової заяви учасників чергового саміту ЄС в Брюсселі, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Одним з таких штрафних заходів в тексті документа зазначено "невизнання нелегально виданих російських паспортів" жителям так званих Донецької і Луганської "народних республік". Виданий у квітні відповідний указ президента РФ Володимира Путіна "суперечить духу і цілям мінських домовленостей" 2015 року про врегулювання конфлікту на сході України.

Нагадаємо,  за даними ЗМІ, постійні представники країн Європейського Союзу погодили рішення щодо продовження кримських санкцій проти Росії на рік.

Як відомо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав Указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку"

Україна звернулася до Радбезу ООН через паспорти Росії в "Л-ДНР".

25 квітня Радбез ООН збирав засідання щодо "паспортного указу" Путіна.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій обл. Павло Лисянський заявив, що в ОРДЛО вже склали списки для отримання російських паспортів.

Згодом МВС Росії заявило, що паспорти видаватимуть жителям окупованого Донбасу, не вимагаючи відмовитися від українського громадянства.

Відомо, що жителям окупованого Донбасу за отримання російського паспорта доведеться сплатити мито загальною сумою 5800 тис. рублів.

МінТОТ готує нові санкції у відповідь на спрощення процедури видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна