Столтенберг заявив, що Македонії "не світить" вступ до НАТО без зміни назви

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг не бачить можливості завершити вступ Македонії в НАТО, якщо країна не погодиться змінювати свою конституційну назву

Про це він заявив на підсумковій прес-конференції першого дня саміту Альянсу, повідомляє Depo.ua.

Столтенберг визнав, що у громадян Македонії лишається можливість відмовитися від домовленості з Грецією.

"Це питання, яке мають вирішити громадяни Македонії", - заявив він, відповідаючи на запитання македонського журналіста про високу частку противників зміни назви країни.

Водночас, він наголосив, що схожа можливість у держави може не з'явитися у майбутньому.

"Це – шанс, який буває лише раз в історії. Ви маєте зробити вибір самі, але немає шляху, як долучитися до НАТО без зміни назви країни", - підкреслив генсек.

Попри те, що Македонія отримала офіційне запрошення до переговорів про вступ альянсу – цей процес зупиниться в разі провалу внесення змін до конституції країни.

"Не буде зміни назви – не може бути і членства. Вибір дуже простий", - підкреслив він.

Водночас Столтенберг заявив, що лідери Північноатлантичного альянсу на саміті в Брюсселі домовились відкрити переговори про членство з Македонією.

"Коли національні процедури щодо фіналізації угоди (з Грецією, - ред.) будуть завершені, країна стане нашим 30-м членом", - заявив Столтенберг.

Нагадаємо, 17 червня у грецькому Преспесі відбулося підписання пакту про зміну назви Колишньої югославської республіки Македонія на Республіка Північна Македонія.

В обмін за це Афіни зобов'язалися не блокувати інтеграцію Македонії в Європейський Союз та НАТО.

30 березня поточного року у Відні стартували переговори про нову назву Македонії.

Греція наполягала, щоб нова офіційна назва Македонії була закріплена у конституції країни.

3 червня тисячі прихильників правої македонської опозиції та партії VMRO-DPMNE вийшли на вулиці Скоп'є на протест проти планів щодо зміни назви країни.

13 червня македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв заявив, що нова назва Македонії – Республіка Північна Македонія – буде винесена на загальнонаціональний рефереднум восени поточного року.

Того ж дня президент Македонії Георге Іванов відмовився підписати договір між Скоп'є і Афінами про перейменування країни, а 26 червня знову підтвердив своє рішення.

5 липня парламент Македонії повторно підтримав перейменування країни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ