ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Президент Македонії відмовився підписувати угоду про перейменування країни

Президент Македонії Георге Іванов заявив, що не підпише угоду з Грецією про перейменування країни

Depo.Світ
13 червня 2018 20:42
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Slobodna Evropa.

За його словами, угода про перейменування Македонії містить забагато поступок Греції.

"Ця шкідлива угода, яка є унікальною для історії людства, вона є недоречною і неприйнятною для мене, вона порушує Конституцію, закони і підриває державні інститути. Я не буду легалізувати політичну самодіяльність уряду", - сказав Іванов.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв і глава МЗС Нікола Димитров вранці прийшли до президента, щоб повідомити про угоду. Однак зустріч тривала лише дві хвилини.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив про досягнення його адміністрацією згоди із грецькими лідерами щодо нової назви країни, що може покласти край багаторічній суперечці між балканськими сусідами.

30 березня у Відні стартували переговори про нову назву Македонії.

Греція наполягає, щоб нова офіційна назва Республіки Македонія була закріплена у конституції країни.

3 червня тисячі прихильників правої македонської опозиції та партії VMRO-DPMNE вийшли на вулиці Скоп'є на протест проти планів щодо зміни назви країни.

6 червня прем'єр-міністри Греції та Колишньої Югославської Республіки Македонії заявили, що питання щодо назви останньої буде остаточно вирішено вже за кілька днів.

Довідка. Спір між Грецією і Македонією розгорівся в 1991 році, коли Македонія проголосила незалежність, взявши собі назву Республіка Македонія. Водночас Греція заявила, що ця назва є узурпацією імені її історичної провінції - Македонія. Через суперечку між двома країнами Македонія досі не мала права претендувати на вступ до ЄС, оскільки Греція блокувала будь-які переговори на цю тему. Тепер досягнення згоди відкриває шлях до вступу Скоп'є в Євросоюз і НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ