Перший чиновник Білого дому дав свідчення щодо імпічменту Трампа

Чиновник Білого дому Александр Віндман заявив, що всі присутні під час розмови президентів Дональда Трампа та Володимира Зеленського чітко зрозуміли, про що саме просив американський лідер українського колегу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки" та "УП". 

Віндман – перший із посадовців адміністрації Трампа, хто свідчив перед конгресом. У Білому домі він обіймає посаду директора з питань Європи Ради з національної безпеки США.

Слухання відбулися за зачиненими дверима.

У вступному слові чиновник зазначив, що теза про розслідування щодо Байденів була озвучена ще під час зустрічі з українцями 10 липня у Білому домі.

Віндман заявив, що сам дзвінок Трампа стривожив його ще більше.

"Мені не здавалося належним вимагати, аби іноземний уряд розслідував американського громадянина, і я хвилювався про можливі наслідки для підтримки України з боку США. Я зрозумів, якщо Україна таки почне розслідування щодо Байденів і Burisma (газова компанія, до якої причетний син Хантер Байден – УП) це наймовірніше розцінять як гру на користь однієї партії, і Україна, безумовно, втратить двопартійну підтримку, яку вона донині має. Це все б негативно вплинуло б на національну безпеку США", –заявив Віндман.

Через те що Віндман народився в Україні, деякі республіканці закидають йому лояльність до країни свого народження та навіть шпіонаж. Проте такі тези піддались критиці і з боку демократів, і з боку республіканців, оскільки Віндман служив в Іраку та отримав нагороду "Пурпурове серце".

Нагадаємо, високопосадовець Білого дому з питань національної безпеки Александер Віндман, який є чільним експертом щодо України, планував повідомити трьом комітетам Палати представників, що чув, як президент США Дональд Трамп звертав до українського колеги Володимира Зеленського з проханням провести розслідування щодо одного зі своїх політичних конкурентів.

31 жовтня в конгресі США відбудеться перше голосування у справі імпічменту Трампа.

25 жовтня демократи Палати представників Сполучених Штатів Америки надіслали повістки низці чиновників Білого дому і Державного департаменту у рамках розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа.

26 жовтня представник Держдепу Філіп Рікер дав свідчення у конгресі у справі імпічменту президента Дональда Трампа.

24 жовтня стало відомо, що суд у США зобов'язав Держдепартамент протягом 30 днів у зв'язку із "суспільним інтересом" почати надавати документи, пов'язані з відносинами адміністрації Дональда Трампа з Україною.

Відомо, що демократи Палати представників США вже в середині листопада можуть оприлюднити матеріали свого розслідування в межах процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

16 жовтня конгрес США відклав голосування щодо дозволу провести імпічмент президенту Дональду Трампу.

22 жовтня тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор дав свідчення у конгресі США у справі про імпічмент американського президента Дональда Трампа, розповівши, чому Україні заморозили військову допомогу.

Також він заявив, що Трамп "шантажував" Зеленського, вимагаючи двох заяв.

23 жовтня конгресмени-республіканці влаштували бійку і зірвали виступ чиновниці Пентагону Лори Купер, яка мала дати свідчення трьом комітетам Палати представників у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

Як відомо, віцепрезидент США Майк Пенс не буде співпрацювати з комітетами палати представників у розслідуванні імпічменту президента Дональда Трампа через його тиск на Україну.

Пентагон не може ділитися документами з комітетами палати представників, яка проводить розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа, через "юридичні та практичні проблеми".

За інформацією The Associated Press, президент України Володимир Зеленський за два тижні до інавгурації в травні 2019 року обговорював зі своєю командою тиск, який нібито чинили на нього американський лідер Дональд Трамп і його адвокат Рудольф Джуліані. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ