Китай готує "чорний список" у відповідь на удар США по Huawei

Влада КНР створить власний "чорний список" іноземних компаній у відповідь на санкції Сполучених Штатів проти телекомунікаційного гіганта Huawei

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Digital journal.

“Влада Китаю у п'ятницю заявила, що оприлюднить чорний список "ненадійних" іноземних компаній та приватних осіб, у відповідь на санкції Сполучених Штатів проти телекомунікаційного гіганта Huawei на тлі ескалації торговельної війни між державами”, - йдеться у повідомленні.

Оголошення було зроблено за день до того, як Пекін має підвищити мита на 60 млрд доларів на товари з США після того, як президент Дональд Трамп вніс до "чорного списку" компанію Huawei.

Нагадаємо, 16 травня президент США Дональд Трамп підписав указ, яким заборонив американським компаніям використовувати телекомунікаційне устаткування від постачальників, яких адміністрація розглядає як загрозу національній безпеці.

З того часу від співпраці з китайською компанією відмовилися Google, Intel, Qualcomm, Broadcom, ARM, AMD і багато інших виробників. Крім того, майбутній флагман Huawei Mate 20 Pro виключили з бета-тестування нової операційної системи Android Q, а організації Wi-Fi Alliance, JEDEC, SDA і PCIe анулювали членство Huawei.

21 травня США тимчасово дозволили Huawei відновити роботу на території країни

22 травня глава китайського МЗС Ван І заявив, що дії американської сторони проти компанії Huawei є "типовою економічної цькуванням".

США різними способами намагаються домогтися від Південної Кореї заборони на використання компаніями цієї країни устаткування китайської телекомунікаційної компанії Huawei.

Довідка: У січні 2019 року влада США звинуватила телекомунікаційну компанію Huawei в тому, що вона займалася на території США промисловим шпигунством і вчинила шахрайство, намагаючись обійти санкції проти Ірану.

На початку березня Huawei заявила про намір подати позов проти уряду США через оборонний закон, який був підписаний ще минулого року.

Документ посилює контроль над американськими урядовими контрактами з китайськими компаніями, включаючи Huawei, та посилює роль комісії, яка переглядає пропозиції, що пов'язані з іноземними інвестиціями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ