Генштаб ЗС Вірменії вимагав відставки Пашиняна, той заявив про спробу військового перевороту (ОНОВЛЕНО)

Генеральний штаб Збройних сил Вірменії підписав заяву, в якій вимагав негайної відставки премʼєр-міністра Нікола Пашиняна та його уряду. Однак він назвав це спробою військового перевороту та звільнив начальника Генштабу

Ірина Костенко

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Sputnik Армения".

Зазначається, що приводом для такої заяви став нібито скандал між першим заступником начальника Генштабу ЗС Тираном Хачатряном із премʼєром Пашиняном – вони посперечались щодо "Іскандерів", які отримала Вірменія.

Вони, начебто, "вкрай незадовільно" проявили себе на війні за Нагірний Карабах. Пізніше Хачатряна звільнили.

Про що йшлося в заяві Генштабу ЗС Вірменії

Заяву Генштабу ЗС Вірменії підписало все його керівництво, включно з начальником Онікою Гаспаряном, командирами великих військових з'єднань і главою всіх управлінь.

У документі Генштаб висловив рішучий протест проти "недалекоглядних і необґрунтованих кроків, зокрема – звільнення першого заступника начальника Генштабу".

Військові вважають, що рішення про звільнення Хачатряна схвалювалося без урахування національних і державних інтересів Вірменії, грунтуючись виключно на особистих амбіціях.

"У таких важких умовах таке рішення є антидержавним і безвідповідальним кроком", – наголосили у заяві.

Також у ній шлося про те, що Пашинян і його уряд більше не здатні ухвалювати адекватні рішення в нинішній доленосний і кризовий момент.

"Збройні сили Вірменії довгий час терпляче зносили нападки чинної влади проти армії, проте всьому є межа. Збройні сили Вірменії з честю виконали свій обов'язок, пліч-о-пліч із народом билися з ворогом. Неефективне управління чинної влади і серйозні помилки у зовнішній політиці привели країну на грань загибелі", – зазначили армійці, вимагаючи відставки уряду.

Вони також застерегли владу від застосування сили проти народу, "чиї сини загинули, захищаючи Батьківщину".

"Армія завжди була з народом, як і народ – з армією", – підсумували автори заяви.

Як Пашинян відреагував на заяву Генштабу ЗС

Сам Пашинян назвав таку заяву Генштабу спробою військового перевороту.

"Я запрошую всіх наших прихильників на Майдан Республіки прямо зараз. Я звернуся до громадськості в прямому ефірі в найближчому майбутньому", – наголосив він.

Дещо згодом стало відомо, що Пашинян звільнив начальника Генштабу ЗС Вірменії Оніка Гаспаряна.

"Ситуація дуже складна. Ви знаєте, що я ухвалив рішення зняти з посади начальника Генштабу та його першого заступника. Причину цих рішень я озвучу на площі. Зараз найважливіше завдання – збереження громадянської та народної влади", – прокоментував свої дії прем'єр країни.

Що відбувається у Вірменії зараз

У уряд країни прибули спікер парламенту Арарат Мірзоян і віце-спікер Ален Симонян.

Прокоментував ситуацію і президент Карабаху Араік Арутюнян, який перебуває зараз в Єревані та готовий виконати свою посередницьку місію в подоланні політичної кризи у Вірменії.

"Раджу всім сторонам проявити холоднокровність і розсудливість, інакше наша поразка поглибиться і стане ще більш фатальною. Досить, скільки крові ми пролили, тепер час пом'якшити кризу і піти шляхом довгострокового розвитку і посилення", – наголосив він.

Пізніше Пашинян повідомив у своєму Facebook, що виступатиме на Майдані Республіки о 16:00 за місцевим часом.

"До того часу збираємося на площі. Поліція та інші правоохронні органи забезпечують безпеку зібрання", – уточнив прем'єр країни.

Нагадаємо, 16 січня Азербайджан подав заяву проти Вірменії в ЄСПЛ через Нагірний Карабах.

2 лютого аналогічну скаргу проти Азербайджану до Європейського суду направила Вірменія

Довідка: У період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підґрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Однак військові протистояння між країнами не припинилися й після підписання мирного договору 1994-го року.

27 вересня 2020 року на кордоні Азербайджану та Вірменії знову загострився конфлікт – в Нагірному Карабасі поновились бої. На початку листопада 2020 року армії Азербайджану вдалося повернути контроль над значною територією Нагірного Карабаху.

9 листопада 2020 року прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв за посередництва президента Росії Володимира Путіна підписали мирну угоду, яка фактично означає капітуляцію Вірменії і введення у регіон російських "миротворців".

13 листопада 2020 року Вірменія почала виводити свої війська з Нагірного Карабаху, де вони перебували з початку 1990-х років.

Читайте також: Нова війна чи збільшення російського контингенту: Чим обернуться сутички в Карабаху

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ