Уряд вніс до Ради зміни до освітнього закону

Кабінет міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до закону про освіту

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Як повідомляється на сайті парламенту, 15 лютого уряд зареєстрував законопроект №8046 (щодо внесення змін до пункту з розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про освіту" щодо уточнення деяких положень).

Наразі тексту документа на сайті Ради немає.

Продовження перехідного періоду пропонувала Венеціанська комісія. Перехідні положення закону передбачають: "особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою".

Нагадаємо, імплементація мовної статті закону "Про освіту", яка викликає обурення серед представників національних меншин в Україні, буде відтермінована до 2023 року.

14 лютого представники угорської меншини повідомили, що не братимуть участі у консультаціях щодо мови освіти, які були заплановані на цей день.

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

25 січня в Угорщині заявили, що Україна має надати юридичні гарантії реалізації нового закону "Про освіту".

У лютому Угорщина, шантажуючи Київ щодо мовного питання, заблокувала комісію Україна - НАТО з питань оборони.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада