Україна виконала 52% завдань за Угодою про асоціацію

Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші органи виконавчої влади покращили рівень виконання планових завдань за Угодою про асоціацію, але ще далекі від того, щоби відповідати планам

Про це йдеться в урядовому звіті, повідомляє Depo.ua з посиланням на Європейську правду.

Відповідно до урядових даних, 52% тих завдань, що були передбачені урядом на 2018 рік, позначені як виконані. Найвищий рівень виконання продемонстрували уряд та центральні органи виконавчої влади – 55%. Верховна рада має цьогорічний показник на рівні 40%, інші органи державної влади – 47%.

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи ці дані, зазначила, що цей показник вищий, ніж торік.

"Ми виконали на 11% більше, ніж торік, і ще підтягнули минулорічний рівень виконання", - пояснила вона. Торік повідомлялося, що рівень виконання завдань 2017 року склав 41%. У 2018 року через цей довелося довиконувати минулорічні "борги", наразі рівень виконання завдань 2017 року виріс 57%.

Також в урядовому звіті зазначений рівень виконання загального виконання всіх завдань Угоди. Він, за даними документа, склав 42%. В тому числі виконано 43% завдань ЦОВВ, 28% парламентських, 34% завдань інших органів.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада закріпила в Конституції курс на вступ до НАТО і Європейського Союзу.

А 27 червня 2014 року президент Петро Порошенко підписав Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У листопаді 2018 року в Євросоюзі нагадали, що імплементація Угоди про асоціацію є найкращим шляхом для подальшого спільного руху України і ЄС.

Довідка: Угода про асоціацію за своїм обсягом і тематичним охопленням є найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію України та найбільшим міжнародним договором з третьою країною, коли-небудь укладеним Європейським Союзом.

Вона визначає якісно новий формат відносин між Україною та ЄС на принципах "політичної асоціації та економічної інтеграції" і слугує стратегічним орієнтиром системних соціально-економічних реформ в Україні.

Передбачена Угодою поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС визначатиме правову базу для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів, частково робочої сили між Україною та ЄС, а також регуляторного наближення, спрямованого на поступове входження економіки України до спільного ринку ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада