Рада закріпила в Конституції курс України на ЄС і НАТО (ФОТО, ВІДЕО)

Верховна Рада закріпила в Конституції курс на вступ до НАТО і Європейського союзу

Рада закріпила в Конституції курс Україн…

За відповідний законопроект №9037 проголосували 334 депутати, повідомляє Depo.ua.

Документ вносить зміни до преамбули, трьох статтей та перехідних положень Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та НАТО.

Зокрема, абзац п'ятий преамбули після слів "громадянської злагоди на землі України" доповнити словами "та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою "президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11 такого змісту: "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Відзначимо, що з цієї нагоди сьогодні, 7 лютого, до Ради прибули президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Сьогодні історичний день, коли у Конституції буде закріплено рух України до ЄС та НАТО. Дуже важливо, що НАТО – це про безпеку. Не лише про військову безпеку, а це – й про безпеку громадянина, захист прав і свобод. Це те, що нас сьогодні об'єднує. Впевнений, що завдання членства в ЄС та НАТО є абсолютно реальні. Як ми досягли великих цілей, в які ніхто не вірив, так само ми забезпечимо членство України в НАТО і ЄС. Ми йдемо своїм шляхом!", - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, 22 листопада Верховна Рада 311 голосами ухвалила в першому читанні президентський законопроект про зміни до Конституції щодо стратегічного курсу країни на членство в Європейському союзі і НАТО, після отримання позитивного висновку Конституційного суду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"