У Зеленського розповіли, коли очікують на транш МВФ

Для отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду Верховна Рада має ухвалити необхідні зміни до законодавства
 

Христина Макогон

Про це заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт президента.

"Ми очікуємо, що отримаємо в цьому році транш МВФ. У нас програма розрахована на 5 мільярдів доларів – 2,1 мільярда ми вже отримали", – зазначив він.

Устенко заявив, що вимоги програми співпраці з МВФ збігаються з програмою президента Володимира Зеленського, зокрема, щодо необхідності судової реформи та забезпечення функціонування антикорупційної інфраструктури.

"Програма відбувається. Як тільки будуть проголосовані у Верховній Раді відповідні законодавчі ініціативи президента, ми можемо сказати, що з нашого боку ми виконали те, що обіцяли. Обіцяли виконати не тільки МВФ – ми не робимо це для когось, ми робимо це для українського народу", – сказав радник.

Також Устенко зазначив, що успішна співпраця з МВФ дасть Україні змогу робити більш вигідні запозичення на міжнародному ринку і є хорошим сигналом для іноземних інвесторів. Він визнав, що 2020-й був складним у питанні залучення інвестицій, але українська економіка може отримати близько 3 млрд доларів прямих іноземних інвестицій у поточному роцi.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна може втратити допомогу ЄС, якщо не домовиться з МВФ до літа.

13 лютого місія МВФ завершила роботу в Україні, так і не узгодивши із українським урядом можливий перегляд програми Stand-By.

У Офісі президента заявили, що така відсутність результату говорить про те, що Україна "твердо захищає свою позицію". А радник голови ОП Тимофій Милованов взагалі заявив, що місія МВФ в Україні обкакалася.

А голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев заявив, що в 2021 році Україна зможе обійтися без грошей МВФ – і це не стане катастрофою. Однак міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав, що Мінфін у своїх планах на 2021 рік не розглядає варіантів, за яких Україна не отримала б підтримки МВФ

Довідка: Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада