У МОЗ розповіли, як перевірятимуть літаки на виявлення коронавірусу

За пів години до приземлення літака, лікар-епідеміолог отримує інформацію про всі скарги, які надходили протягом цього польоту
 

Про це заявив директор Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) Ігор Кузін під час брифінгу МОЗ, передає Depo.ua.

"За пів години до того, як буде приземлення повітряного судна, є інформування в рамках аеропорту по ситуації на борту і також заповнюється вся необхідна інформація. Для повітряних суден є так званий документ, який передбачений міжнародними медико-санітарними правилами (Повітряна декларація судна) і в неї є спецчастина… - туди вноситься інформація про всі скарги, які надходили протягом цього польоту", – зазначив він.

Він зазначив, що коли ця інформація внесена, вона передається на землю і дається дозвіл на приземлення цього літака. Після цього як лікар-епідеміолог отримав цю інформацію, він заходить і проводить перемовини з бортпровідником, опитуючи за необхідності осіб, у яких є підозра на інфекційне захворювання, або певні скарги.

Нагадаємо, у Китаї вже три міста ізолювали через коронавірус.

Також показали ймовірне місце зародження коронавірусу.

Лікарню в Ухані, де лікуватимуть коронавірус, побудують за 6, а не за 10 днів.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла про те, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини. І 20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Вірус вже поширився за межі Китаю, випадки зараження зафіксовані в Південній КореїВ'єтнамі, Японії та Таїланді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада