"Трубою Медведчука" претендують управляти дві компанії, – АРМА

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами завершило прийом документів від компаній, які претендують на управління арештованою частиною магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" – так званої "труби Медведчука"

Христина Макогон

Про це пише Depo.ua із посиланням на сайт Агентства.

Зазначається, що документи подали лише дві українські компанії. Однак їхні назви не повідомляються. Раніше "Нафтогаз" заявляв, що планує взяти участь у конкурсі на управління "трубою Медведчука".

Наголошується, що тепер АРМА проведе аналіз документів цих компаній, надасть оцінку щодо коректності їхнього оформлення, а також визначить, чи відповідають учасники кваліфікаційним критеріям.

Відомо, що 24 лютого Вищий антикорупційний суд арештував українську ділянку магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", повернувши майно під контроль держави. Повідомлялося, що допоки АРМА визначиться з управителем цього майна, воно перебуватиме на відповідальному зберіганні АТ "Уктранснафта".

Нагадаємо, 19 лютого Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила повернути у власність держави нафтопровід "Самара – Західний напрямок".

Тоді ж секретар РНБО Олександр Данілов анонсував аудит всіх дозволів на користування надрами з 1994 року.

2 квітня президент Володимир Зеленський пообіцяв карні справи за знищення 400 км відчуженого у держави нафтопроводу. Протягом 2017-2019 років було знищено майже 400 км.

Довідка: Магістральний трубопровід "Самара – Західний напрямок" був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва. Водночас дочірня компанія російської АК "Транснафтопродукт" не передала його у власність України. У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", що проходить територією України, а Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках рішення підтвердили.

Згодом, у 2015 році, Господарський суд Рівненської області рішення скасував нібито за нововиявленими обставинами. У 2017 році, той же Господарський суд Рівненської області рішення, в основі якого був завідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи експертів ДП "УкрДІАП",  визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" за ТОВ "Прикарпатзахідтранс".

Детективи НАБУ з 2017 року здійснюють розслідування фактів обставин передачі права власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", що проходить територією України, суб’єктам господарювання Росії та причетності українських посадовців до вказаних суб’єктів господарювання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада