"Європейська Солідарність" запропонувала план протидії епідемії коронавірусу

"Європейська Солідарність" вимагає терміново провести позачергове засідання Верховної Ради України 16 березня і пропонує план дій для протидії епідемії коронавірусу

Про це заявила співголова фракції Ірина Геращенко у своєму відеозверненні до українців, передає Depo.ua з посиланням на пресслужбу "ЄС".

"Ми наполягаємо на негайному зібранні парламенту на позачергову сесію для серйозної предметної розмови один з одним про те як протистояти коронавірусу, яке протягом трьох тижнів блокує керівництво Верховної Ради і монобільшість", – сказала вона.

Парламентар назвала основні пункти, які мають бути виконані владою найближчим часом і питання на які суспільство має отримати відповіді.

"Наскільки країна забезпечена тестами і апаратами штучної вентиляції легеней, не тільки Київ, а кожен регіон. Забезпечення безпеки кордонів і сполучення, особливо з країнами, де епідемія набула значних масштабів. В тому числі збройні сили України і прикордонники. Це має бути поблизу лінії зіткнення. Як працює в цих екстремальних умовах система КПВВ, щоб вірус не мандрував з окупованих територій, з Росії на територію України", – сказала Геращенко.

За її словами, треба ухвалити відповідні рішення, в тому числі, законопроекти, що стосуються відповідальності проти тих осіб, які не дотримуються відповідних рекомендацій, щоб не розповсюджувати епідемію в Україні. Провести економічний аналіз і ввести податкові канікули на час карантину, а також звернутися до підприємств, і де можливо перейти на дистанційну роботу.

Співголова фракції "Європейська Солідарність" наголосила, що обов’язковою є участь у цьому засіданні президента, прем’єр-міністра, секретаря РНБО і звичайно профільних міністрів, які відповідальні ситуація в медицині, економіці, з безпеку кордонів.

Вона також звернула увагу на те, що всі державні діячі, політики, лідери громадської думки мають інформувати суспільство про засоби профілактики коронавірусу.

"Кожна людина, яка є авторитетною в країні має нагадувати українцям, що сьогодні засоби гігієни і дезінфекції повинні бути обов’язковими в кишені, сумочці і користуватися ними дуже важливо, щоб убезпечитися від інфекції. Всі країни світу, їхні лідери виступили із заспокійливими, виваженими і дуже важливими і чесними зверненнями до нації, в яких закликали до єдності, спокою, підтримки одне одного, дуже чіткого виконання рекомендацій ВООЗ, а жоден з керівників України досі не дійшов до проведення інформаційної і роз’яснювальної роботи", – додала політик.

Крім цього, Геращенко зазначила, що за відсутності громадського контролю і участі представників засобів масової інформації неприпустимим є проведення планових засідань парламенту і обговорення таких важливих питань як ринок землі.

"Можливо, варто подумати, чи може Верховна Рада України в умовах карантину ухвалювати абсолютно безвідповідальне рішення в порожньому залі, де не буде журналістів щодо ринку землі та інших питань, які треба вирішувати при системі підтримки, моніторингу, не за зачиненими дверима", – сказала народний депутат.

Нагадаємо, народний депутат від фракції "Європейська Солідарність" Вікторія Сюмар заявила, що Україна повинна мати системний план протидії COVID-19.

За даними на ранок 13 березня, від коронавірусу загинуло 4948 людини, кількість заражених зросла до 131 846 людей.

3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 12 березня підтвердили ще два випадки інфікування – у тій же Чернівецькій та Житомирській областях.

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях.

Ввечері 12 березня стало відомо, що в Італії коронавірус підхопила українка, її стан – дуже важкий.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Того ж дня Україна скасувала авіасполучення з Італією у зв'язку з введенням карантину через спалах коронавірусу у світі.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України. Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

5 березня закінчився термін обсервації українців, яких евакуювали з Китаю до Нових Санжар на Полтавщині. Усі вони – здорові.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада