Екологічна катастрофа на Камчатці: Як виглядає Халактирський пляж, всіяний мертвими морськими жителями

Тихий океан отруєно невідомою речовиною, на Росії, біля узбережжя Камчатки внаслідок цього загинули тисячі морських тварин, їхніми тілами усипано майже 40 км берегової лінії

Валя Котик

Ситуація продовжується останні кілька днів, на берег викидає сотні мертвих морських жителів: тюленів, нерп, восьминогів, рибу. Усе це – світлини з Авачинської бухти в районі Халактирського пляжу – головної локації для місцевих професійних серфінгістів. 

Першими забили тривогу саме вони, після знаходження у воді серфінгісти стали почуватися зле, пекло шкіру та очі, дерло в горлі. В когось спостерігалися проблеми з диханням та блювота.  

Вода на Халактирскому пляжі змінила колір.

Потім на берег почало викидати мертву рибу, крабів та молюсків.

У WWF (Всесвітній фонд дикої природи, англ. World Wide Fund for Nature) Росії вважають, що до загибелі морських тварин могли привести високотоксичні забруднення речовиною з високою розчинністю, оскільки були вражені організми, які мешкають на дні.

Є постраждалі і серед людей, лікарі діагностували у тих, хто контактував з отруєною водою опіки рогівки.

Мінприроди Камчатського краю опублікувало попередні дані проб води, взяті на Халактирскому пляжі. Там в 2,5 рази перевищено вміст фенолів і в 3,6 рази - нафтопродуктів.

Влада поки розглядає три причини того, що сталося: техногенне забруднення, природні явища і сейсмічна активність.

Читайте також - Військові навчання та ракетне паливо: Чому на Камчатці сталася екологічна катастрофа

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада