COVID-19: У МОЗ пояснили, чому в Україні так багато хворих медиків

Зараження українських медичних працівників на COVID-19 – комплексна проблема

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час брифінгу щодо ситуації з протидії поширенню коронавірусної інфекції в Україні, передає Depo.ua.

"Велика кількість захворювання медиків, чи їх інфікування (інколи це безсимптомний процес) пов'язана з кількома причинами. Одна з головних, те що медики – це та категорія населення, яка найбільше тестується, відповідно – найбільше виявляється. Це з одного боку", – наголосила вона.

З іншого боку, за словами Микичак, "напревеликий жаль, у нас в країні впродовж багатьох років нехтувалися засади інфекційного контролю".

Вона зауважила, що це – не провина медичних працівників, а комплексна проблема.

"З однієї сторони не передбачалися бюджетами різних рівнів кошти на забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників… Це менше 1% становило в бюджетах різних рівнів. Окрім того… наші колеги, медичні працівники, інколли не дотримуються цих нормативних документів, які працювали в Україні вже багато років. Мали працювати. А також проблема ще пов'язана з тим, що адміністрації багатьох закладів при визначенні чи встановленні маршрутів пацієнтів не відрегулювали цей процес. Тобто, сьогодні ми маємо результат, який пожинаємо за ті недопрацювання, які відбувалися впродовж багатьох років", – підсумувала Микичак й додала, що жодних застережень до суміщення медпрацівників, або ж переведення з одного медичного закладу до інших, немає. Необхідно лише дотримуватися всіх необхідних протоколів.

Нагадаємо, станом на ранок 7 травня в Україні COVID-19 "зловили" майже 13,7 тис. осіб, летальних випадків – 340.

У світі коронавірус досі нищить людство – понад 260 тисяч жертв, хворих – 3,7 млн.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, та дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада