Чим би не закінчилась справа Шеремета, постраждає репутація України, – Коляда

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда вважає, що чим би не закінчилась справа щодо убивства журналіста Павла Шеремета – програє держава, насамперед репутаційно

Таку думку вона висловила на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Перш за все, обвинувачених Влада та Інну Грищенко, Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко, Яну Дугарь – знаю особисто. Всі вони – визнані авторитети у ветеранському та волонтерському русі. Перебіг справи, обвинувачення – все це дуже болить особисто мені. Але зараз вийду тільки з офіційною позицією", – написала Коляда.

Так, за її словами, у справі про вбивство журналіста Шеремета є низка важливих моментів:

"Перше. Публічність процесу. З одного боку вважаю це великим плюсом, оскільки всі зацікавлені сторони мають змогу слідкувати за перебігом і давати свою оцінку, вживати відповідних дій.

Друге. Оскільки всі з обвинувачених є беззаперечними авторитетами у ветеранському і волонтерському русі, відділяти справу від образу усього руху вже не вийде. Чим би не закінчилась ця справа – програє держава, насамперед репутаційно.

Третє. Хочу нагадати про принципи верховенства права та презумпцію невинуватості. Ступінь вини кожного з обвинувачених визначить тільки суд.

Четверте. Мінветеранів буде виконувати свої прямі функції стосовно бенефіціарів. Ми готові надати весь спектр правової допомоги, не даючи при цьому оцінку справи по суті.

П’яте і головне. З огляду на чутливість теми, суспільну значимість фігури самого Павла Шеремета, а також фігур обвинувачених, рівень доказової бази має бути абсолютно переконливим. Для всіх. У разі, якщо виникатимуть найменші сумніви у адекватності звинувачень, репутаційні ризики держави будуть збільшені у рази", – пояснила вона.

Також міністерка звернулася до чиновників, правоохоронців, журналістів, ветеранів, волонтерів.

"Ми всі хочемо жити у правовій держави, із сильними інституціями громадянського суспільства. Навіть не прошу, вимагаю – слідкуйте за формулюваннями, вивіряйте кожне слово, коли даєте оцінку людям та діям. Є правові рамки, а є ще морально-етичні. Вбивство Павла Шеремета має бути розслідуваним. Але так, щоби ні у кого в державі не виникало сумнівів щодо доказової бази", – наголосила вона.

Окрім цього, Коляда вважає, що образ ветерана і волонтера – "це образ героя і захисника. І він ніяк не може бути поєднаним із образом вбивці".

Нагадаємо, 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала фігурантів справи Павла Шеремета.

Правоохоронці розповіли, як серед чотирьох версій причин вбивства журналіста Павла Шеремета слідство обрало одну – дестабілізацію ситуації в Україні шляхом вбивства відомої особи.

Також слідство оприлюднило список підозрюваних і назвало тих, хто закладав вибухівку під машину Шеремета.

13 грудня розпочався суд над підозрюваними. Тоді ж суддя помістив фігурантку справи вбивства Шеремета Яну Дугарь під цілодобовий домашній арешт.

Підозрювану у вбистві Шеремета Кузьменко закрили за ґратами на два місяці.

Також суд на два місяці кинув за ґрати музиканта Антоненка.

Очільник МВС Арсен Аваков заявив про "покровителя", який може "прикрити" підозрюваних.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

 

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада