Як Росія і Китай проводять спільні військові навчання: Фоторепортаж

У понеділок вранці офіційно почалися спільні військові навчання збройних сил Китаю і Росії під назвою "Захід / Взаємодія-2021" на навчальній базі Народно-визвольної армії Китаю в Нінся-Хуейському автономному районі на північному заході Китаю

Валя Котик

В навчаннях беруть участь близько 13-ти тисяч військовослужбовців.

"Зростаюча напруженість у відносинах з США і загальна заклопотаність з приводу підйому талібів в Афганістані згуртували дві країни", - пише Sun.

Російські ЗМІ підкреслюють, що мета військових навчань полягає в тому, щоб протидіяти "зростаючому тиску" з боку Заходу. "Російські військовослужбовці вразили більшість цілей, незважаючи на відсутність у них досвіду роботи з китайською військовою технікою", - хвалиться телеканал "Звезда", що належить міністерству оборони Росії.

 

 

Військові навчання, в яких беруть участь як сухопутні війська, так і військово-повітряні сили, триватимуть до п'ятниці в автономному районі Нінся-Хуей. Цей регіон межує з Сіньцзяні, який має вузький кордон з Афганістаном. В Пекіні побоюються, що тероризм талібів може перекинутися на їх територію.

Інтереси Китаю і Росії збіглися, оскільки Росія розміщує війська на старому радянському кордоні з Афганістаном в рамках спільної операції зі своїми союзниками в Центральній Азії.

Росія і Китай хочуть, щоб їхні навчання "поглибили спільні антитерористичні операції китайських і російських збройних сил і продемонстрували тверду рішучість і силу двох країн спільно забезпечувати міжнародну і регіональну безпеку і стабільність", - повідомляє агентство "Сіньхуа" з посиланням на власні джерела.

У британському таблоїді Daily Express вийшов матеріал, присвячений спільним військовим навчанням Росії і Китаю. "Світ в тривозі, оскільки Китай і Росія посилають страшне попередження з кроком до інтеграції збройних сил", - така його назва. Стверджується, що Москва і Пекін почали спільно використовувати системи зв'язку.

Директор з досліджень Китайського інституту аерокосмічних досліджень при Університеті авіації Родерік Лі зазначає: "Це перший раз, коли китайці дійсно дозволяють росіянам брати участь в одному зі своїх навчань". Також Лі впевнений, що йдеться про появу альянсу між Москвою і Пекіном. Зокрема, російські солдати вперше отримають доступ до арсеналу бронетехніки в Пекіні.

"Росіяни можуть почати надавати Китаю деякий доступ до своїх космічних активів або засобів зв'язку", - підкреслює Лі.

Китайський винищувач під час спільних навчань. У повітряній частині параду на честь початку навчань взяли участь чотири новітніх винищувачі ВПС НВАК п'ятого покоління J-20 ("Цзянь-20"), а також військово-транспортні літаки Y-20 ("Юнь-20").

Учасники навчань були організовані в два авіаційних і 13 сухопутних підрозділів, сформованих з російських і китайських військовослужбовців.

Маневри триватимуть до 13 серпня.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя