Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку

На виставці будуть представлені світлини з експедиції на узбережжя Біскайської затоки та Атлантичного океану

Українець Сергій Тумасов фотографує віддалені куточки Землі – гори, вулкани, пустелі, небезпечні узбережжя, національні заповідники. Фотографів, що добувають свої кадри подібно Сергію, небагато навіть у світовому масштабі. Його роботи відмічені нагородами світових конкурсів Epson Pano Awards та International Loupe Awards, повідомляє depo.ua.

За плечима Тумасова більше десятка експедицій. Наодинці він перетнув пустелю Атакама в Південній Америці та незаселені дикі простори Західної Австралії. Здійснив декілька нічних сходжень на вершини Анд та Гімалаїв.

До 2008 року Сергій працював у нерухомості, очолював декілька девелоперських компаній.

«У 2008, коли бізнес як такий в Україні скінчився, я сконцентрувався на хобі, багато подорожував та фотографував. Перші мої експедиції не мали основною метою фотографування, хоча на той час я вже робив якісні професійні фото. Одного разу, повернувшись з Непалу, потрапив на виставку Пітера Лика (Peter Lik), яка проходила у Києві. Там побачив фотографії дуже схожі на мої. Для мене як тумблер включився, зрозумів куди треба рухатись – не в плані фотографування, а в плані просування своїх творів. Для закріплення матеріалу з’їздив у Америку, в галерею Питера у Лас-Вегасі. Потім полетів до Австралії, де поспілкувався з Крістіаном Флетчером (Christian Fletcher), ще одним видатним фотографом-пейзажистом», - розповідає Тумасов про свої перші кроки у професійній фотографії.

Сергій робить 2-3 експедиції на рік. Підготовка до експедиції це найважливіший етап, під час якого фотограф за допомогою карт google проектує майбутні фотографії. Він перелопачує безліч матеріалу – аналіз погодних умов в різні пори року, фази луни, особливості ландшафту. А прибувши на місце фотограф чекає на фото.

«Я можу чекати по декілька днів. Це не значить що я сиджу на одному місці. Я маю декілька точок зйомки між якими курсую, очікуючи щоб пейзаж та світло зійшлись в необхідну мені картинку».

Справжня фотоекспедиція, на відміну від фототуру, серйозне фізичне випробування. За 10-15 днів треба встигнути зробити 20-30 сюжетів, а точки зйомки можуть знаходитись на великій відстані. 10-12 годинні нічні сходження в гори дуже важкі та небезпечні. Але це якраз те, заради чого Сергій і відправляється у мандри.

«Під час експедиції моє життя дуже напружене. З часом вхожу в резонанс з природою і це дає силу, неймовірне відчуття себе як частини всесвіту, в мене входить енергія землі. Це миті заради яких варто жити».

З кожної експедиції Сергій привозить близько двох тисяч кадрів, з яких в подальший друк та продаж ідуть не більше десяти.

В листопаді 2015 року Тумасов повернувся з експедиції на узбережжя Біскайської затоки та Атлантичного океану . Фотографії з цієї подорожі будуть представлені на виставці «Terra. Inception», яка пройде в Музеї історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7) з 25 березня по 6 квітня 2016. Вхід вільний

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя