Вчені навчилися очищати клітини інфіковані ВІЛ

Генетики навчилися очистити інфіковані ВІЛ клітини; нові технології дозволяють видаляти з генома заражених клітин все вірусні гени

Про це повідомляє N + 1, посилаючись на публікацію в науковому журналі Scientific Reports, передає depo.ua.

Вчені з Темпльського університету використовували технологію під ім'ям CRISPR / Cas9 для видалення ВІЛ із заражених Т-лімфоцитів для того, щоб показати, що система дозволяє вирізати всі до єдиної копії вірусного генома, а також перешкоджає повторному зараженню хромосоми.

В експериментах використовували лінію несучих CD4-рецептори людських Т-лімфоцитів, вони є звичайною мішенню вірусу імунодефіциту. Їх геном містив численні копії модифікованого ВІЛ, у якого не було частини вірусних генів.

Один з генів ВІЛ був замінений геном флуоресцентного білка, що дозволило наочно відслідковувати роботу вірусу. Внесення в такі клітини генів Cas9 не позначалося на функціонуванні вірусу, але при експресії РНК-гідів вони починали зв'язуватися з генами ВІЛ, вирізаючи їх, таким чином, з генома.

"Таким чином, редагування за допомогою CRISPR / Cas9 може відкрити нові методи терапії для видалення ДНК ВІЛ-1 з CD4-позитивних Т-лімфоцитів і можуть стати відправною точкою на шляху до повного виліковування", - зазначають автори.

Нещодавно виявлена ​​система CRISPR / Cas9 дозволяє направлено редагувати ДНК різних організмів, вона заснована на недавно виявленої системі антивірусного захисту бактеріальних клітин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя