Вчені NASA хочуть доставити чорнобильський грибок на МКС для дослідів

Вчені Американського аерокосмічного агентства (NASA) планують поставити експеримент на борту Міжнародної космічної станції з чорнобильським грибком, який здатний поглинати радіацію

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Урядовий кур’єр".

Так, стіни покинутого енергоблоку Чорнобильської АЕС з часом покрилися чорною пліснявою. Вперше її описали через 5 років після аварії — у 1991 році, а потім вчені виявили, що грибкові організми здатні поглинати радіацію.

Дослідження міжнародної групи вчених показало, що три грибки, які містять пігмент меланін — Cladosporium sphaerospermum, Wangiella dermatitidis і Cryptococcus neoformans — збільшували біомасу і накопичували ацетат швидше в середовищі, де рівень радіації був у 500 разів вищим за норму. Це означає, що грибки перетворювали енергію гамма-випромінювання в хімічну енергію так, як рослини за допомогою фотосинтезу перетворюють вуглекислий газ у кисень і глюкозу.

Фахівці NASA, які долучилися до вивчення властивостей грибків, вважають, що цей механізм можна використовувати для створення засобів захисту від радіації, зокрема, сонячної або на атомних електростанціях, а також для накопичення енергії, що може стати біологічною альтернативою сонячним батареям.

Раніше повідомлялось, що NASA встановить зовні МКС "робо-готель" RiTS (Robotic Tool Stowage) для пристроїв RELL (Robotic External Leak Locators).

Нагадаємо, у NASA сказали, чому скасували пуск ракети-носія Antares.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя