В'язні Кремля: Викрадений журналіст Асєєв, якого бойовики записали у "шпигуни"

Рік тому журналіст і письменник Станіслав Асєєв перестав виходити на зв'язок. Пізніше з'ясувалося, що хлопця викрали бойовики "ДНР"

На сполох забила мама Стаса: син обіцяв приїхати в гості, але зник з радарів. Згодом стало відомо, що бойовики провели обшук у квартирі журналіста, але його місцезнаходження ще півтора місяці залишалося невідомим. Зрештою бойовики зізналися, що затримали журналіста як "шпигуна".

У вересні журналісту дозволили передати першу записку.

"Все нормально - психологічно не розкисаю. Займаюся спортом, навіть бігаю на прогулянках. Місця мало, але я беру часом. Намагаюся уявити собі набережну і згадати колишній маршрут. Взагалі, спогади тут - окремий вид діяльності", - писав Станіслав.

ВЛАСКОР ІНКОГНІТО

Асєєв народився у Макіївці, вивчився на філософа та релігієзнавця. Після закінчення вишу поїхав до Франції, аби служити у Французькому іноземному легіоні. Повернувся в Україну, працював вантажником, оператором у поштовій компанії, продавцем-консультантом.

Під час війни вирішив залишитися в окупованому Донецьку, аби доносити правду про те, що відбувається у підконтрольному бойовикам місті. На його сторінку у Facebook, яку вів під псевдонімом Станіслав Васін, підписалося понад 5 тис. людей.

Також писав статті для "Дзеркала тижня", "Українського тижня", "Радіо Свобода".

А в 2016-му друком вийшов , де Асєєв ділився розповідав про власне життя - від самотньої юності у шахтарському середовищі до, власне, війни.

Міжнародні правозахисні організації неодноразово закликали бойовиків відпустити Станіслава. У лютому 2018-го відповідну заяву оприлюднили представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії.

Наразі про життя Асєєва у полоні все ще відомо дуже мало. Якусь інформацію повідомляє однокласник Станіслава, екс-нардеп Єгор Фірсов.

"Періодично зі Стасом домагається зустрічі його мати. Іноді таку можливість їй надають. Стас живий. Намагається триматись. Але скаржиться на стан здоров'я. Його й надалі мучає хронічний бронхіт, який в нього ще з дитинства. І сильний зубний біль", - написав Фірсов у Facebook два місяці тому.

За його словми, Стас знаходиться на території колишнього заводу, відомого як "Ізоляція". Це приміщення, де бойовики облаштували в'язницю, де тримали і катували полонених.

"Ті хто побував у полоні, називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували", - зазначив екс-нардеп.

За його даними, "суд" по справі Асєєва, постійно переноситься.

Depo.ua продовжує спецпроект "В'язні Кремля". Ми нагадуємо історії українців, поневолених у СІЗО та тюрмах Росії. Багато з них постраждали через проукраїнську позицію, яку не побоялися відстоювати в умовах окупації. Деякі були викрадені з території України російськими спецслужбами – безпрецедентне свавілля у здавалося б демократичному XXI столітті. До когось силовики країни-агресора застосовували тортури, вибиваючи зізнання у нескоєних злочинах, або ж тиснули психологічно, намагаючись зламати. Багато з цих людей проявили справжній героїзм у важких умовах. Мета нашого проекту – не давати суспільству забути про українців, які потребують нашої підтримки та привернути увагу світу до злочинних і протиправних дій країни-агресора

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя