В окупованому Криму росіяни розкопують античне місто

Російські археологи в анексованому Криму вивчають античне місто Акра, яке частково пішло під воду

У підводній експедиції на березі Чорного моря в селищі Завітне беруть участь Чорноморський центр підводних досліджень, Ермітаж, Інститут матеріальної історії та Російське географічне товариство, повідомляє Depo.ua з посиланням на Kerch.com.ru.

Дослідження Акри триватиме до 10 серпня, про результати планують повідомити на конференції "Керченська археологія історія Боспору".

Експедицію проводять не перший рік, цього року серед волонтерів – колумбійці.

Щороку рельєф дна змінюється, цьогоріч практично вся територія затонулого міста розкрита: оборонна вежа і стіни, квартали житлової забудови.

У цьому році роботи зосереджено на розкопі 2011 року. На інших ділянках дослідження зараз картографують будівельні залишки.

Серед останніх знахідок – бронзовий виріб: чи то пряжка, то чи підвіска.

"Із цікавих знахідок цього розкопу кілька таврованих горл гераклейських амфор, Синопська амфора з тавром", – повідомив керівник підводної експедиції Віктор Вахонеєв.

"Знахідки поки не виходять за межі 4 сторіччя до нашої ери. Наше максимальне завдання на цей рік – дійти до нижніх шарів Акри, адже ще ніхто не бачив нестривожений шар 5-го, а, можливо, і кінця 6-го сторіччя до нової ери", – додав він .

Поки найцікавіша знахідка цього сезону – другий дерев'яний гребінь.

За останні 6 років археологи почали з нуля створювати план стародавнього міста.

За їхнім висновком, Акру було засновано в результаті внутрішньої колонізації Боспору і побудовано за гіпподамовою системою – паралельні і перпендикулярні вулиці.

"У чому особливість Акри – у нас чудово збережуться органічні залишки: те, що на землі ні в Пантикапеї, ні в Мірмекії, не в Тірітаці просто не може зберегтися через низку хімічних і фізичних процесів, які відбуваються на сущі. Під водою в шарі піску і глини є можливість збереження дерев", – розповів Вахонеєв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя